„Výměna přístroje přináší hned několik důležitých výhod. Vyšetření na nové magnetické rezonanci bude rychlejší. Snímky jsou kvalitnější, podrobnější a vznikne jich za daný čas více. Díky tomu budou mít lékaři i přesnější diagnostiku,“ uvedl primář radiodiagnostického oddělení Pardubické nemocnice Leoš Ungermann. Podle primáře je i větší samotný otvor magnetické rezonance, což je pro pacienty příjemnější - necítí se v něm tak stísněně.

Ženu zachytila bezpečnostní kamera
Cyklistka se střetla s autem a ujela. Policie po ní pátrá

Samotná výměna starého přístroje za nový nebyla vůbec jednoduchá. Při stěhování se musel vybourat dokonce speciální otvor, protože běžnými dveřmi by to možné nebylo. Z nákladního vozu, který dorazil z Holandska, novou magnetickou rezonanci stěhoval jeřáb. Jak celá operace vypadala se můžete mrknout v naší fotogaleii.

Magnetická rezonance (též MR, MRI, z anglického „magnetic resonance imaging“) je zobrazovací technika používaná především ve zdravotnictví k zobrazení vnitřních orgánů lidského těla. Výhodou MRI vůči ostatním zobrazovacím metodám v diagnostické radiologii je větší přesnost při zobrazení většiny orgánů, jež je důsledkem rozdílné intenzity signálu u odlišných měkkých tkání. Velkým přínosem je zejména při vyšetření mozku a nervové tkáně. Zdroj: Wikipedia