Z lešení okolo nové osmi patrové budovy se stavbaři přesunuli k okolním budovám a zároveň zabrali plochu u hlavního vjezdu do nemocnice, kde dělníci předláždí současnou plochu a vysadí novou zeleň. Hlavní slovo tu teď mají bagry.

Stavební práce si tak od září znovu vyžádaly omezení provoz i parkování. Po celý podzim tak bude v nemocnice ještě méně parkovacích míst než do teď.

Na kožní oddělení nebo neurologii se tak pacienti nejlépe dostanou z ulice Bokova. „Přestože práce na budově a v ní pokračují, na řadu se nyní dostanou i prostory před samotnou stavbou. Postupně tak začne jejich kultivace, která však bude spojena s dílčími i většími zábory a souvisejícími omezeními provozu,“ informovala mluvčí nemocnice Kateřina Semrádová s tím, že práce potrvají minimálně do konce listopadu.

Zatímco Pardubická nemocnice se chlubí moderním pavilonem a nejmodernějšími přístroji, nedostatek parkovacích míst je po návštěvníky nemocnice trnem v oku.
Parkování v Pardubické nemocnici: Město se vzdá pozemků. Chce více míst pro auta

Stavbaři parkovací místa zabrali už na konci léta, když pracovali na přeložkách inženýrských sítí pod plochou náměstíčka. Po nutných úpravách skrývajících se pod povrchem přišly řada i na viditelné plochy. Dělníci aktuálně pracují před nemocniční lékárnou a prodejnou zdravotnických potřeb.

Řidiči tak přišli o další parkovací místa a pacienti o chodník podél budovy zubní pohotovosti i onkologie, tam chodníky využívají stavbaři.

Novou dominantou Pardubické nemocnice, i když stále ještě v rozestavěném stavu, je pavilon centrálního urgentního příjmu.
Kolony u Pardubické nemocnice. Řidiči nezaparkují a nestíhají vyšetření

Na přelomu září a října bude podle mluvčí nemocnice nutné zabrat i zbytek plochy náměstíčka včetně parkovacích ploch. Nemocnice slibuje, že po dokončení prací se místo oživí. Přibudou stromy i lavičky.

Vizualizace nového centrálního příjmu v areálu pardubické nemocniceVizualizace nového centrálního příjmu v areálu pardubické nemocniceZdroj: Nemocnice Pardubického kraje

„Po měsících, kdy vstupní prostor nemocnice podléhal potřebám stavby, však finální stav oko pacientů i návštěvníků nemocnice potěší. Prostranství se oživí parkovou úpravou, kam přibude zeleň i lavičky pro odpočinek,“ dodala Semrádová s tím, že o všech změnách bude nemocnice průběžně informovat na svých webových stránkách. Kdy přesně , na konci listopadu, práce skončí nemocnice zatím neupřesnila.

Tesla byla synonymem úspěšného podniku, který vyráběl více než oblíbené elektrospotřebiče. Když sláva továrny vyhasla, ve městě po ní zůstal opuštěný areál.
Z opuštěné Tesly vzniká nová čtvrť pro 750 obyvatel, supermarket i laboratoře

Modernizace areálu za více než dvě miliardy korun má být hotová do konce letošního roku.

Doprava v areálu nemocnice

V areálu pardubické nemocnice došlo ke změně v organizaci provozu – některé komunikace byly zjednosměrněny, jiné úplně uzavřeny. Zároveň dochází k výraznému omezení počtu parkovacích míst. Stavba zabrala také nějaké chodníky. Nemocnice tak pacienty nabádá, aby při pohybu v nemocničním areálu dbali opatrnosti a sledovali informační značení.