Demonstrace se nesla v podstatně bouřlivější atmosféře než ty předcházející. Projevy doprovázel pískot, potlesk i burcování.

„Policie navrhla obžalovat premiéra, ten prohlásil, že je to komplot, a den poté vyměnil ministra spravedlnosti. Vypadá to, že chce dostat justici pod kontrolu. Proto už pět týdnů v řadě plníme ulice a náměstí po celé zemi. Počty nespokojených týden co týden rostou,“ uvedl Damián Koch ze spolku Milion chvilek pro demokracii.

Vzkaz na dálku protestujícím poslal jeden z nejznámějších Pardubáků, hokejový gólman Dominik Hašek. „Nenechte se nikým zastrašit, nenechte se znechutit od lidí, kteří říkají, že nerespektujete volby. Máte právo se scházet. Lidé, kteří vás kritizují, naopak nerespektují vás,“ zněl z reproduktoru Haškův hlas.

Vystoupili i umělci

Do protestu se zapojila řada pardubických umělců. Márdi a Pítrs ze známé kapely Vypsaná fixa vystoupili s písní o Pardubicích Kostel-Biohazard-McDonald, a tak prostranstvím zněla optimistická slova „My máme všechno, co chcem, my máme dobrou náladu.“ Členové Dukly vozovny Bóďa a Skalda už tak pozitivní nebyli, zahráli speciální píseň s refrénem „Ty vole, ku*da se neříká“, čímž naráželi na vulgární vystoupení prezidenta Zemana v rozhlase.

Nechyběl ani herec Východočeského divadla Ladislav Špiner. „My herci jsme vždy v těchto situacích přicházeli před lidi bojovat za svobodu a demokracii. Andrej Babiš si z našeho státu udělal byznys. V listopadu to bude 30 let, co byla sametová revoluce. Bojím se, že nám Andrej opět přistřihává křidélka, abychom nemohli svobodně mluvit a jednat. Jsem rád, že si to nenecháme líbit a budeme dál bojovat,“ poznamenal Špiner.

Za studenty promluvila básnířka Anna Řehůřková. „Pravdo, jsi tady,“ ptala se. „Ano!“ odpověděl jí okamžitě dav. „Co zlomená a nezlomená srdce, co darovaná srdce, co žvejkačky na chodníku, co informace a dezinformace, co dotační podvody, co světové nemoce, co moje emoce? Pardubice, Pardubice, Pardubice. Vždyť někde vzlyká, vzlyká justice,“ recitovala Řehůřková a vysloužila si velký aplaus.

Premiér Andrej Babiš dlouhodobě protesty označuje jako divadlo.