Ještě ve středu odhalily laboratoře v Pardubickém kraji pouze jeden případ nákazy koronavirem, a to sice na Orlicku. O den později, ve čtvrtek 24. června, pak počet pozitivních případů v kraji stoupl. Největší přírůstek nově nakažených je právě na Orlicku, kde hygiena v současné době eviduje 4 nové případy a celkem 8 aktivních osob s nákazou covid-19. Ze středečních 2,8 pozitivních osob na 100 000 obyvatel, tak klíčové číslo stouplo na 5,8 a Orlicko se zařadilo tak na druhé nejhorší v kraji.

Ani Chrudim již není zcela bez nákazy, laboratoře totiž během středy odhalily dva nové případy. V celé republice jsou tak ke čtvrtku pouze tři okresy, které nevykazují žádné pozitivní případy na 100 000 obyvatel za posledních sedm dní. Jedná se o Beroun, Třebíč, Trutnov. Ještě ve středu jich přitom bylo sedm.

Co jsme psali ještě včera:

Nejvíce nakažených v kraji se nachází na Pardubicku, kde je aktuálně 12 osob s nákazou. V přepočtu je incidence pozitivních případů největší právě zde a činí 6,8 na 100 000 obyvatel za posledních sedm dní. Stále však platí, že se nachází pod celorepublikovým průměrem, který ke čtvrtku činí 7 osob.

Právě ukazatel sedmidenní incidence na 100 tisíc obyvatel byl v minulých měsících zásadní pro rozvolňování. Například školy se otevíraly v momentě, kdy regiony vykazovaly v přepočtu méně než 100 pozitivních případů. Dá se tedy předpokládat, že pokud se týdenní incidence bude do budoucna zhoršovat, budou se od ní odvíjet také případná opatření.