Dvě pardubické mistryně republiky

„V jeden den a v jeden okamžik se mistryněmi České republiky staly dvě obyvatelky města Pardubice. Je to nerozlučná dvojice, kterou můžete potkat každý den v ulicích krajského města. Jedná se o Janu Štrochovou a její vodicí fenku Karen,“ uvedla ředitelka pardubického TyfloCentra Dana Stoklasová.
Tato soutěž se uskutečnila již po osmadvacáté. Z dvaadvaceti soutěžních dvojic, které se sjely do Pardubic ze všech koutů České republiky a také ze Slovenska, byla nejlepším tandemem právě domácí dvojice.

„Vítězství v této soutěži je určitě velmi příjemným oceněním práce psa a důslednosti majitelky,“ konstatovala Dana Stoklasová.
Nejdůležitější je však něco jiného. „Tím největším vítězstvím pro Janu Štrochovou je fakt, že se na Karen může v každodenním životě spolehnout,“ vysvětlila Dana Stoklasová.

Do zaměstnání, ale také za zábavou

„Majitelka může Karen důvěřovat při doprovázení na svých cestách do zaměstnání, za nákupy či za zábavou. Přejeme této dvojici hodně šťastných a bezpečných chvil a připojujeme velkou gratulaci,“ prohlásila ředitelka pardubického TyfloCentra Dana Stoklasová.

(len)