Své želízko v ohni v soutěži krásy Česká Miss, která finišuje právě dnes slavnostním večerem, mají i Pardubice. Je jí externí spolupracovnice Pardubického deníku a studentka 4. ročníku Anglického gymnázia v Pardubicích Linda Bartošová.

Ta se o titul utká s dalšími třinácti finalistkami. Book᠆makeři jí dávají poměrně vysoké šance, předpokládají, že se umístí v první trojce.

Jak se připravujete na Českou Miss?
Přípravy samozřejmě vrcholí. Máme nejtěžší choreografii za poslední léta. Poctivě trénujeme a jsem si jistá, že když se to povede, tak to bude moc hezké.

Těšíte se na finálový večer nebo už spíše převládá nervozita?
Nervy už pracují, v noci se převracím v posteli. Teď jsem opravdu nervózní, ale je to zkušenost, kterou si chci pořádně užít.

Jaké máte ambice?
Především se chci dostat mezi prvních sedm finalistek, abych tak mohla odtancovat všechna čísla. Tu nejhezčí choreografii totiž bude tancovat jen sedm nejlepších, ne všechny. Kdybych se dostala mezi tuto sedmičku, tak už bych byla klidná.

Necítíte se pod velkým tlakem, když vám bookmakeři velmi věří a předpokládají, že se umístíte v první trojici?
Určitě mi to nevadí, ale nechci na to spoléhat. Lidé z mého okolí mi říkají, že mezi těmi třemi nejlepšími určitě budu, což je příjemné. Na druhou stranu je to tlak, nechci zklamat sebe ani nikoho jiného.

Jsou přípravy na finální slavnostní večer náročné?
Choreografie opravdu není lehká, je náročné dávat pozor na kroky a všechny pohyby a zároveň na to, jestli se dívám do kamery, usmívám se a podobně.

Která část je pro vás úplně nejtěžší?
Největší obavu mám z rozhovorů, vůbec totiž nevím, jak to bude vypadat. Ale celkově si myslím, že příprava se mi vyplatí.

Jakou jste si připravila volnou disciplínu?
Letos žádné volné disciplíny nejsou. Místo toho se budou pouštět medailonky, které jsme natočily v Thajsku, kde jsme měly soustředění.

Jaká je teď mezi finalistkami atmosféra – jste stále kamarádky nebo už začíná nálada houstnout?
Nikdy si člověk nesedne se všemi, ale nějaké velké rozepře mezi sebou určitě nemáme. Pořád mezi nimi mám kamarádky. Samozřejmě stále spekulujeme, jak to dopadne. Člověk je v tom čtyřiadvacet hodin denně, takže to asi ani jinak nejde.

Čestnou předsedkyní poroty se stala hvězda stříbrného plátna Claudia Cardinale. Jak se na ni těšíte?
Byla se na nás podívat už ve středu. Je to opravdový symbol a jsem ráda, že jsem se s ní mohla setkat.

Lenka Štěpánková