Každoročně mnoho studentů a studentek neuspěje v 1. kole přijímacích zkoušek na vysoké školy. Jednou z nich je i 19letá studentka Michaela z Pardubic.

„Nejprve jsem dělala zkoušky do Pardubic na Německý jazyk pro hospodářskou praxi, ale byla jsem první pod čarou. Kvůli nedostatku volných míst mě pak nepřijali do Hradce Králové, kde jsem se hlásila na obor Cizí jazyky pro cestovní ruch,“ říká Michaela. Podobně jako další nepřijatí studenti však nemusí zoufat. Šanci ke studiu nabízí Univerzita Pardubice, která vypsala 2. kolo přijímacích zkoušek.

Osm tisíc přihlášek

Na jedinou univerzitu v Pardubickém kraji bylo posláno osm tisíc přihlášek a po červnových přijímačkách se z přijetí mohlo radovat 3 500 studentů. Univerzita má v plánu přijmout ale o 300 studentů více, pro něž bylo vypsáno druhé kolo na pěti fakultách.
Navíc je jisté, že ne všichni přijatí se opravdu dostaví k zápisu, takže studenti mohou uspět s odvoláním.
V rámci fakulty elektrotechniky a informatiky, ekonomicko-správní, filozofické, dopravní a chemicko-technologické je druhé kolo vypsáno pro vice než tři desítky studijních oborů.

„Druhé kolo přijímací zkoušky můžete vykonat například v oborech Komunikační a mikroprocesorová technika, Regionální a informační management, Ekonomika pro kriminalisty, Filozofie, Kulturní dějiny, Marketing a logistika ve spojích, Aplikovaná informatika v dopravě, Management životního prostředí či Hodnocení a analýza potravin,“ sdělila mluvčí Univerzity Pardubice Valerie Wágnerová.

Uzávěrka do srpna!

Přijímací řízení se koná koncem srpna a v září, přihlášky na druhé kolo můžete zasílat v případě ekonomicko-správní fakulty do konce července, na filozofickou fakultu do 8. srpna a pro ostatní fakulty je termín uzávěrky mezi 20. a 31. srpnem.

Další informace o příjimacím řízení naleznete zde - klikněte na odkaz

(Dalibor Musil)