Aktuální seznam najdou uchazeči o studium na www.klickevzdelani.cz/prijimacky.

„O volných místech informujeme v reálném čase. Přehled je aktualizován vždy, jakmile ředitel střední školy zadá na Školském portálu Pardubického kraje nové údaje,“ sdělil Richard Tichý, administrátor školského portálu.

Ředitel školy, kterému se přihláška podává, může k naplnění předpokládaného stavu žáků vyhlásit další kola přijímacího řízení. Termíny pro odevzdání přihlášek se různí, někde je poslední možností již tento pátek.

V Pardubicích hlásilo v úterý volná místa střední odborné učiliště plynárenské, a to na učební obory mechanik plynových zařízení a instalatér, škola stále přijímá i na jeden maturitní obor. Pár volných míst pro budoucí ošetřovatele a zdravotní sestry je na Střední zdravotnické škole v Pardubicích, studium aplikované chemie může ještě nabídnout střední průmyslová škola chemická. Střední průmyslová škola stavební v Rybitví dává šanci uchazečům o obor tesař, truhlář, zedník a umělecký kovář. Volná místa nabízí například i Střední průmyslová škola potravinářství a služeb v Pardubicích, Střední škola automobilní v Holicích a Střední odborná škola Přelouč.