VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nevládnou větru a dešti, oprava stadionu se jim proto prodraží

Přelouč - Stavební společnost, která vyhrála tendr na opravu fotbalového stadionu v Přelouči, měla nepřijatelné požadavky.

31.7.2015 15
SDÍLEJ:

Znak města PřeloučFoto: Město Přelouč

Rekonstrukce fotbalového stadionu v Přelouči se prodraží. Opravu totiž nakonec neprovede firma, která vyhrála výběrové řízení s nejlepší cenou. Stavební společnost si totiž chtěla do smlouvy prosadit pro město nepřijatelné požadavky.

Kroměřížská společnost Ekkl se totiž nejspíš inspirovala za socialismu oblíbeným heslem „poručíme větru, dešti" a do smlouvy si chtěla nadiktovat, jaké klimatické podmínky musí být, aby rekonstrukci zvládla včas.

„Bylo to pro nás nepochopitelné. Firma chtěla dodatek ke smlouvě, ve které by například bylo, že pokud v září a říjnu spadnou teploty pod deset stupňů Celsia, tak se posune termín dokončení," uvedla starostka Přelouče Irena Burešová.

Pošle ministerstvo do Přelouče peníze?

Firma Ekkl vyhrála tendr na opravu stadionu s celkovou částkou 12 889 000 korun bez DPH, druhá firma v pořadí opraví fotbalový stánek za necelých 14 milionů bez DPH.

Otázkou ovšem je, zda se vůbec začne stavět. Ministerstvo školství totiž dosud nerozhodlo, zda Přelouči přiklepne dotaci na opravu stadionu. „Na rekonstrukci je potřeba velký balík peněz, město by nezvládlo to financovat samo. Peníze z ministerstva byly plánovány na letošní rok, ale už teď nabralo rozdělování peněz minimálně tříměsíční zpoždění," podotkla Irena Burešová.

V Přelouči tudíž stále čekají na rozhodnutí ministerských úředníků. Pokud by městu byla dotace přidělena, měla by pokrýt až 65 procent nákladů na opravu.

A co všechno bude na fotbalovém hřišti nové? „Jedná se o kompletní rekonstrukci. Bude nová travnatá plocha se zavlažovacím systémem, nová časomíra a kompletně zrekonstruována bude také tribuna, která je v havarijním stavu," vysvětlila starostka Přelouče. Samotná oprava by měla trvat 26 týdnů.

V Pardubicích měli podobný problém

Přelouč není jediné město, které mělo problém s firmou, jež vyhrála výběrové řízení. V Pardubicích se podobná situace odehrála při pokusu o revitalizaci Tyršových sadů. Stavební společnost, která vyhrála tendr na opravu parku v centru města, odmítla převzít staveniště. Město pak bylo nuceno vypsat nové výběrové řízení a revitalizace se zdržela o mnoho měsíců.

Autor: Lukáš Dubský

31.7.2015 VSTUP DO DISKUSE 15
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Místopředseda volební komise číslo 1006 v Pardubicích porušil volební zákon. Do komise zasedl v tričku propagujícím znak kandidující strany Blok proti islamizaci.
10

Kvůli tričku s mešitou bylo v Pardubicích u voleb opět rušno

Místopředseda volební komise číslo 1006 v Pardubicích porušil volební zákon. Do komise zasedl v tričku propagujícím znak kandidující strany Blok proti islamizaci.
VÍME PRVNÍ / AKTUALIZOVÁNO
10

VIDEO: Člen komise agitoval ve volební místnosti za Blok proti islamizaci

Policie pátrá po seniorovi. Nevrátil se z tancovačky

Pardubicko - Pardubická policie prosí veřejnost o pomoc při pátrání po Jaroslavu Malimánkovi.

AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO

Z třináctého patra v Chrudimi vyskočil muž

Chrudim - Nešťastné úmrtí šetří v sobotu dopoledne chrudimská policie.

Jdou k volbám poprvé. Důraz kladou na ekologii, digitalizaci a vzdělání

Pardubice - V České republice je až 400 tisíc prvovoličů, kteří mohou výrazně ovlivnit výsledky právě probíhajících voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Čtyři sta tisíc to je pro srovnání čtyřikrát více hlasů, než kolik byl v parlamentních volbách v roce 2013 rozdíl mezi první a druhou stranou.

Rušení ordinací praktických lékařů ve velkém prý nehrozí

Pardubicko – V souvislosti se stávkou praktických lékařů, ke které došlo tento týden, se mluví o úplném skončení některých praxí. Zejména starší lékaři se prý nechtějí zařizovat k vydávání elektronických receptů, které mají být od ledna povinné.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení