Letoun společnosti Travel Service při charterovém letu z Heraklionu při přistání vyjel na konci dráhy z letiště. Na palubě měl 168 pasažérů, nikomu z nich se naštěstí nic nestalo. Letoun musela z travnaté plochy vyprostit speciální technika, letiště muselo být uzavřeno a společnoste EBA musela jeden let přeložit do Prahy.

Možnou příčinu nezdařeného přistání už naznačili svědci přistání i video, které při přistání pořídil jeden z pasažérů. Posádka přistávající na pardubické letiště po dešti posadila letoun na zem příliš pozdě.

„Pakliže se podíváte na zprávu Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod z roku 2013, kdy nám tu došlo se stejným typem letounu stejné společnosti k podobné události, zjistíte, že komisi nejspíš bude stačit jen přepsat datum a číslo letadla,“ naznačuje podpolukovník Ivo Šťastný, dosavadní velitel Správy letiště Pardubice. Letiště vlastní armáda, je zde však smíšený letecký provoz, na kterém participuji i civilní společnosti.

Zpráva o příčině nehody ze srpna 2013 stanovuje jako příčinu: „Vyjetí letadla bylo nedodržení standardních provozních postupů letovou posádkou a nesprávně zvolený způsob přistání s letadlem typu Boeing B737-800 za daných podmínek na letišti Pardubice.“