„Školení zatím proběhlo v oblastech ekonomiky a plánování rozpočtů, komunikace a prezentačních dovedností. Hovořili jsme i o tom, jak správně žádat o finance,“ uvádí Naděžda Gutzerová, předsedkyně Občanského sdružení Altus, které projekt pořádá.

Příští týden čeká účastníky dvoudenní seminář o standardech sociálních služeb.

Do projektu se původně přihlásilo šest neziskových sdružení. „Naše organizace podporuje integraci Romů do společnosti a loni jsme měli šedesát klientů. Naše služby bychom chtěli rozšířit, což se neobejde bez dotací, a proto jsme se do vzdělávání rádi zapojili,“ pochvaluje si předseda pardubické Městské romské rady Andrej Horváth.

Akce byla původně zaměřena na romské organizace, nakonec se ale zapojila i neromská sdružení. „Jejich účast je pro nás velkým přínosem,“ říká koordinátorka projektu Marta Válková, podle které se díky společným lekcím vylepšily také vztahy mezi zúčastněnými neziskovkami a jejich vzájemná spolupráce.

Projekt zatím probíhá pouze v Pardubicích. „Věříme však, že se proškolování postupně rozšíří do celého kraje,“ říká Marta Válková.