Zastupitelstvo města na svém posledním mimořádném zasedání jednalo o výsledcích kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Ten v závěru loňského roku prověřoval, jak město v předchozím volebním období hospodařilo s padesátimilionovou dotací, kterou získalo na stavbu autobusového nádraží.

„Výsledky kontroly naznačují, že při stavbě došlo k řadě chyb, které mohou mít nepříjemné finanční dopady do městského rozpočtu,“ upozornila starostka Lázní Bohdaneč Květoslava Jeníčková.

„Zastupitelé pochopili vážnost situace, ve které se město nachází. Budeme proti výsledkům kontroly podávat odvolání,“ konstatovala Květoslava Jeníčková, která nyní musí řešit složitou situaci.

„Budu muset obhajovat práci své předchůdkyně  Ivety Šimkové a pokoušet se odvracet nebezpečí finančních dopadů, před kterými jsem varovala při svém odstoupení z pozice starostky v roce 2007,“ řekla současná starostka Lázní Bohdaneč, jež se na radnici znovu vrátila po komunálních volbách v roce 2010.

Mediální výrok místostarosty Lázní Bohdaneč a bývalého předsedy okresní organizace ČSSD Zdeňka Gilara, který nejprve potvrdil a pak dementoval výrok dnes již bývalého místopředsedy krajské ČSSD Miroslava Petržílka z tajné nahrávky pořízené podnikatelem Liborem Joskou o údajné výměně místa na parlamentní kandidátce v roce 2009 pro svitavského zástupce za příslib dotace pro Bohdaneč, informace o tom, že dodavatelem stavby bylo  Sdružení Ráj v čele s Joskovou firmou a že výběr společností do užšího řízení byl proveden losováním, zajišťovaným firmou, vyšetřovanou policií pro podvod, může vést k úvahám, že město stojí před problémem, který může mít i širší souvislosti a dopady, než je vracení dotačních prostředků.