Železničáři pokračují s modernizací pardubického železničního uzlu. Noční výluky potřebují dělníci k demontáží trakčního vedení.
Cestující se tak musí připravit na omezení a náhradní dopravu, a to v úseku Pardubice hlavní nádraží – Pardubice Rosice nad Labem.

Výluky proběhnou v několika dnech. „Provozovatel dráhy Správa železnic informuje o nočních výlukách na železniční trati Pardubice - Hradec Králové (- Jaroměř), které budou probíhat ve dnech 31. 7./1. 8. a 1./2. 8. 2023 vždy od 22.55 hodin do 4.30 hodin, v úseku Pardubice hlavní nádraží - Pardubice-Rosice nad Labem,“ za České dráhy o tom informoval Jiří Holub.

O rekonstrukci pardubického nádraží jsme psali zde: 

Rekonstrukce jedné z nejvytíženějších stanic v zemi se přehoupla do druhé poloviny. Dělníci pracují na modernizace kolejiště, nástupišť a dál roste i nová lávka na Duklu.
Rekonstrukce pardubického nádraží přešla do druhé fáze, roste i lávka na Duklu

Železničáři výluku potřebují k demontáži stožárů trakčního vedení. Vlaky tak opět nahradí autobusy. „Předpokládané zpoždění následných vlaků může dosáhnou 10 minut,“ dodal Holub.

Ve stejném úseku pak proběhne výluka také 8. srpna, a to v době od 8 hodin do 17 hodin.

Po dobu výluky nebude podle Českých drah v úseku s náhradní autobusovou dopravou garantována služba přepravy spoluzavazadel. Přeprava kočárků bude možná pouze do vyčerpání kapacity autobusu náhradní dopravy.