Děti navštěvující Základní školu na Masarykově náměstí v Přelouči se mohou radovat.
Díky včasně dokončené rekonstrukci a kolaudaci výdejny jídel v budově Občanské záložny už nebudou muset chodit na obědy daleko.

Ještě v loňském školním roce museli žáci pro obědy chodit až do jídelny Gymnázia a Střední odborné školy v ulici Obránců míru, a ta je od školy přece jen několik desítek metrů vzdálena.

Žáci už to nebudou mít na oběd daleko

„Někteří žáci kvůli delší docházkové vzdálenosti nabídky služeb vzdálené jídelny nevyužívali," informovala náš Deník mluvčí přeloučské radnice Martina Horáčková.
Jídelna byla zkolaudována na konci července, srpen už znamenal jen vybavení prostorů nábytkem a přípravu na září a první jedlíky.

Sotva v Přelouči jednu stavbu dokončili, druhá začala. Své stavební úpravy se totiž o letošních letních prázdninách dočkalo i městské kino.

Městské kino dostává nový plášť

„Úprava budovy kina se týká hlavně zateplení jejích částí. Půjde tedy o zateplení vnějšího pláště budovy, podlahy podkroví, stropu a podlahy hlediště. Dále máme v plánu výměnu oken a dveří, rekonstrukci ústředního vytápění a vzduchotechniky. Diváci se také mohou těšit na nové sedačky," vyjmenovala plánované opravy mluvčí města.

Projekt úpravy budovy je spolufinancován z fondů Evropské unie a termín jeho dokončení je zatím nejasný. „Původně byl ve smlouvě stanoven na 15. září. Už nyní je jasné, že se bude stavba nejméně o měsíc prodlužovat," přiznala Martina Horáčková.