V zapadlém květinářství nevrlého pana Muschnika se obchody prakticky nehnou. Před totálním krachem obchůdek zachrání jeho jediní dva zaměstnanci - naivní mladík Seymour a jeho tajná láska, prostoduchá blondýnka Audrey. Seymour totiž vypěstuje zcela neznámý druh rostliny, která přitahuje pozornost všech zákazníků i médií. Obchod vzkvétá stejným tempem, jakým jeho maskot, tajemná masožravka, nabývá gigantických rozměrů.

PRO CELOU RODINU
„Je to takový komediální horor pro celou rodinu. V muzikálu jsou velmi chytlavé songy, divák bude mít pocit, že už je někde slyšel,“ uvedla dramaturgyně divadla Jana Uherová.

Herci museli zvládnout obtížné pěvecké party. Hlavní role ztvární Martina Sikorová, o jejichž pěveckých kvalitách asi nikdo nepochybuje, a Petr Borovec, který může být pro mnoho lidí překvapivou volbou. S žánrem muzikálu totiž příliš zkušeností nemá. „Jsem velmi potěšená, jak mu to jde,“ podotkla Uherová.

Muzikál Kvítek z horrroru skýtá také hodně těžkých pěveckých rolí pro mladé herečky – ve třech rolích kamarádek hlavní hrdinky tak budou alternovat hostující Viktória Matušovová, Markéta Pešková, Kristýna Daňhelová, Pavlína Palmovská a Hana Vašáková spolu s domácí Janou Ondruškovou, která prošla interním workshopem před začátkem zkoušení.

ŽIVÁ HUDBA
I když jde o komedii, nese v sobě nová inscenace i vážnější poselství. „Je to podobenství. Často, když jsme na pokraji zoufalství, se rozběhneme za prvním pozlátkem, které nás pak ale dovede do ještě větší nouze,“ popsal režisér Petr Gazdík, který s pardubickým divadlem spolupracuje poprvé. Na svém kontě má ovšem už řadu úspěšných muzikálů jako Jekyll a Hyde, Zorro nebo Mary Poppins, které připravil v Brně.

Diváci se mohou těšit také na živou hudbu, která bude herce doprovázet. „Využijeme tak více naši techniku. Hodně jsme řešili akustiku divadla, jelikož hudebníci budou sedět v hledišti a s tím se kdysi při stavbě divadla nepočítalo,“ řekl ředitel Východočeského divadla Petr Dohnal.