Nízkopodlažní vozy Crossway se v nejbližších dnech zařadí do běžného provozu na pravidelných linkách. Jedná se o nové typy vozů, které dosud v městské hromadné dopravě (MHD) v Pardubicích využívány nebyly.
Nové autobusy omladí vozový park, zároveň mají zvýšit komfort cestujících.

S klimatizací

„Jde vůbec o první vozy, které jsou vybaveny klimatizací jak pro vnitřek vozu, tak i pro kabinu řidiče. Před teplem a slunečními paprsky budou cestující chránit skla v determálním provedení. Pro orientaci na trase slouží barevné informační panely pod stropem. Ke zvýšení bezpečnosti při výstupu a nástupu cestujících poslouží kamera monitorující nástupní prostor s LCD zobrazovačem v kabině řidiče," vysvětlila mluvčí Dopravního podniku města Pardubic (DPMP) Jitka Malinská.

Mezi již standardní vybavení vozidel patří nízkopodlažní prostor, plošina pro kočárek nebo pro přepravu invalidního vozíku a držadla pro cestující nižšího vzrůstu. Ve vozech bude rovněž informační systém Tyfloset pro nevidomé cestující.

Porty v madlech

„Novinkou jsou USB porty zabudované přímo v madlech, které poslouží k nabíjení mobilních telefonů," představila další novinku Jitka Malinská.

Cestující zaregistrují rovněž atypický interiér, kdy se nízkopodlažní prostor nachází mezi prvními a druhými dveřmi a třetí dveře mají nástupní schůdky a zvýšenou podlahu.
A na jakých linkách se budou vozy Crossway Low Entry objevovat?

„První týdny, kdy budou autobusy jezdit na pravidelných linkách, jsou v režimu testovacího povozu. Vzhledem k tomu, že se jedná o typ vozu, který na linkách MHD v Pardubicích dosud využíván nebyl, zajímají nás především reakce cestujících. Atypické členění interiéru vozu bude možná vyhovovat nasazení především na linky směřující do příměstských oblastí," uvedl ředitel DPMP Tomáš Pelikán.