„Cílem svazku je úspěšně realizovat cyklostezku podél řeky Labe mezi městy Pardubice a Týnec nad Labem," prohlásila Pavla Kosíková z tiskového úseku Magistrátu města Pardubic.

Projekt, probuzený opět k životu v roce 2014 návrhem záměru stezky, již prošel za podpory města Pardubice prvním stupněm projektové přípravy, byla vytvořena studie proveditelnosti. Nyní se postupně začne stávat ze studie reálný záměr. Jeho cílem bude vybudovat cyklostezku, a to díky spolku obcí Pardubická labská složeného z členů měst Pardubice, Přelouč, Chvaletice, Týnec nad Labem a obcí Srnojedy, Valy u Přelouče, Semín, Řečany nad Labem, Kladruby nad Labem, Trnávka a Kojice a za podpory Pardubického kraje.

„Jsem rád, že tento projekt, kde jsme partnery, dostává reálné základy a budeme moci společně posunovat realizaci dalšího úseku Labské stezky v našem kraji a celkově přispět k dokončení celé trasy od pramene Labe k jeho ústí," sdělil René Živný, radní Pardubického kraje pro cestovní ruch.

Spolek obcí se zaměří na přípravu realizace bezmála 34 kilometrů celkové páteřní trasy Labské stezky na levé straně řeky Labe.

„Významná část této trasy prochází městem Pardubice, nebo jeho katastrem, a proto také město v první fázi spolufinancovalo s krajem studii proveditelnosti pro podporu celého záměru. Nyní je třeba dále pracovat na realizaci tohoto projektu, což je zároveň i hlavním cílem nově vznikajícího svazku obcí," poznamenal pardubický primátor Martin Charvát.

Snad do roku 2020

Zástupci svazku předpokládají realizaci ideálně do roku 2020, aby byla možnost využít podpory evropských fondů. „V následujícím roce se zaměří na výkupy pozemků a podrobné plánování trasy v celém území," upřesnila pro Deník Pavla Kosíková. ⋌(pad)