Námitku jedné obyvatelky, že prosklený objekt bude oslňovat dopravu, krajský úřad zamítl. Řekl o tom ředitel krajské pobočky Úřadu práce České republiky Petr Klimpl. Evropský projekt za 168 milionů korun bez daně z přidané hodnoty má zpoždění a stále není stoprocentní, zda se uskuteční.

Termín prodloužen

„Podařilo se nám u poskytovatele dotací prodloužit termín dokončení stavebních prací o dva měsíce do konce listopadu 2015. Teď je na zhotoviteli, jestli za 13 měsíců práci stihne," nechal se slyšet Petr Klimpl.
Výběrové řízení vyhrály firmy Chládek&Tintěra a Marhold. Podle Petra Klimpla by mohly stavbu převzít hned na začátku listopadu.

Budou jednat

„Až budeme mít oficiální oznámení, vyjádříme se, ještě budeme jednat," sdělil Libor Joska, generální ředitel společnosti Chládek&Tintěra.

Nový pardubický úřad práce má stát v bývalých Masarykových kasárnách na místě, kde bylo fotbalové hřiště. Desetinu kasáren vlastní stát, zbytek získalo město.
Cílem je koncentrovat všechny pobočky úřadu práce na jedno místo a zároveň vystavět nové školicí centrum.

Dva nové objekty

Stavbaři by měli postavit dva dvoupodlažní objekty. V přízemí nového úřadu práce je naplánováno kontaktní pracoviště pro jeho klienty, v patrech mají být odborná pracoviště krajské pobočky, zasedací místnosti či kanceláře vedení úřadu. Školicí středisko se má propojit s hlavní budovou.