Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ředitelem Dostihového spolku nově Petr Buchal

Pardubice -Dostihový spolek (DS) Pardubice má nového ředitele! Vítězem výběrového řízení se stal Petr Buchal. Ten funkci přebírá po Jiřím Kunátovi, který na svůj post rezignoval v polovině května. Do výběrového řízení se přihlásilo celkem 45 účastníků, k pohovorům se jich dostalo osm

30.6.2011 2
SDÍLEJ:

Petr BuchalFoto: dostihový spolek

Rozhodli zkušenosti s řízením firem

Mezi přihlášenými byl i dosavadní zástupce ředitele DS Michael Pejčoch, který byl po odstoupení Kunáta pověřen vedením společnosti. Další mediálně známou účastnicí výběrového řízení byla třeba Naďa Jandová, manželka úspěšného trenéra dostihových koní Jiřího Jandy.

„Pan Buchal si nás při výběrovém řízení získal zejména svými zkušenostmi v oblasti řízení společnosti, znalostí místního prostředí a v neposlední řadě svou otevřeností a deklarací přímého tahu na branku. Hned ze začátku jsme si navzájem vyjasnili představy o spolupráci, vzájemné priority a očekávání. Jeho první úkoly budou zejména v oblasti ekonomické a obchodní,“ uvedl předseda představenstva Dostihového spolku Jan Němec.
Petr Buchal má dlouholetou praxi v zemědělském sektoru a finančnictví.

„Všechny své dlouholeté pracovní zkušenosti a řadu dobrých kontaktů chci nyní využít nejen ku prospěchu Dostihového spolku, ale i pro důstojné zachování tradice dostihového sportu v Pardubicích. Po nástupu do nové funkce se člověk musí nejprve zorientovat. Pak může různé procesy nastavit tak, aby byly optimální. Pokusím se udělat vše pro to, aby se jméno Dostihového spolku i závodiště začalo co nejrychleji očišťovat,“ nechal se slyšet nový ředitel Petr Buchal.

Dříve sponzor dostihů, nyní ředitel

S dostihovým prostředím už má i pracovní zkušenosti.
„Jako ředitel pardubické pobočky Agrobanky jsem spolupracoval se zástupci DS. Devět let jsme také pardubické závodiště sponzorovali. Osobně znám mnoho lidí, kteří mají vztah k dostihovému sportu. Nejen ty z Pardubic, ale i třeba z Chuchle,“ konstatoval Petr Buchal.
Do své funkce nastupuje Buchal už dnes, tedy pouhý den po svém jmenování.

„Hlavním cílem je obnovit důvěru sponzorů, akcionářů a samozřejmě i veřejnosti. K tomu musí směřovat všechny ozdravné kroky a s tím spojené aktivity,“ nastínil své představy Buchal.

Petr Buchal

67 let, absolvent provozně-ekonomické fakulty Zemědělské univerzity v Praze. Je ženatý, bydlí v Lázních Bohdanči, mezi jeho záliby patří golf, tenis, lyžování, myslivost, gastronomie a vinařství.

Pracovní kariéra: Pracoval třeba v Agrobance. Zřizoval její filiálky ve východních Čechách a posléze byl ředitelem regionální pobočky v Pardubicích. Pracoval také na Ministerstvu zemědělství ČR. Řídil platební agenturu SAPARD, která Českou republiku připravovala na příjem dotací před vstupem do Evropské unie. Působil rovněž jako předseda představenstva a ředitel státního Podpůrného garančního rolnického a lesnického fondu, který se staral o poskytování podpor do zemědělsko-potravinářského sektoru.

Lukáš Dubský

30.6.2011 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.
13

Příprava na teror: Pardubice testují krizové plány

Ilustrační foto

Florbal: Čtyři vteřiny od plné sklenice

Cestu do porodnice nestihli, ale vše dopadlo dobře

Pardubice - Výjimečnou situací v životě každé rodiny je jistě narození potomka. Ne vše se však dá vždy spolehlivě naplánovat a situace se pak zaručeně vyvýjí jinak než by si nastávající rodiče přáli.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu

Pardubice - Loutková pohádka plná kouzel Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Kulturní dům Dubina.

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Pardubice – Co se stane v případě mimořádné události s vašimi dětmi? Při potřebě evakuace za ně přebírá odpovědnost zřizovatel školského zařízení.

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Dolní Roveň/Rosice – Vojáci pardubického 14. pluku logistické podpory zavítali mezi žáky dvou základních škol (ZŠ) – v Dolní Rovni a Rosicích u Chrudimi. Kromě ukázky zbraní a techniky nabídli i přednášky či výuku výroby improvizovaného protichemického obleku, ale převedli i první pomoc. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení