Aby sportoviště na Slovanech ustoupilo bytům přitom už dvakrát odmítli.

Proč tedy budou zastupitelé projednávat návrh znovu? „Materiál, který úředníci předtím dodali zastupitelům, byl nekvalitní. Proto jsme zadali bývalé hlavní architektce Pavle Pannové, aby to připravili znovu. Chceme dát tedy zastupitelům možnost, aby se k celé záležitosti vyjádřili na základě správných informací. Naším cílem není, aby své rozhodnutí revokovali. Očekávám, že bude stejné jako v předchozím případě," vysvětlil primátor Pardubic Martin Charvát.

Jediné sportoviště

Podle opozičních zastupitelů skutečně vedení města nemůže očekávat, že by se hlasovalo jinak.

„Rozhodně to nepodpoříme. Fotbalový stadion by měl zůstat tam, kde je. Vždyť ve třetím městském obvodu není s výjimkou školních hřišť jediné sportoviště," uvedl zastupitel za ODS Petr Klimpl.
Na zasedání zastupitelstva se bude o tomto bodu hlasovat už potřetí, podle některých zastupitelů se toho přitom zas tolik nezměnilo.

„Žadatel dodal jen mírně pozměněný výkres. Důležitý je ale fakt, že by se při změně územního plánu rušilo sportoviště," nechala se slyšet bývalá primátorka Štěpánka Fraňková (Sdružení pro Pardubice).
Podle bývalého náměstka Františka Brendla (Pardubáci) panoval při projednávání tohoto bodu na zasedání rady chaos.

„Předkladatelem je doporučeno tuto změnu schválit, ačkoliv radní ji odmítli. Podle mě je to jen účelová spekulace s pozemky a nechápu, proč o ni budeme hlasovat potřetí," poznamenal František Brendl.

Občanské sdružení FK Slovan Pardubice chce sportovní areál na Slovanech zrušit hlavně proto, že fotbalová hřiště a tenisové kurty jsou prý využívány jen minimálně a údržba je příliš nákladná.

„Žadatel městu předložil už 18. září návrh na pořízení změny územního plánu. Spočíval v tom, že by na místě nefunkčního fotbalového stadionu mohlo být vybudováno nízkopodlažní předměstské bydlení, park a izolační zeleň," řekl pardubický radní za ČSSD Vítězslav Novohradský.

Jenže řada místních lidí by ráda, kdyby hřiště na Slovanech zůstalo zachováno. Proti likvidaci sportovního areálu uprostřed města se postavila i petice a někteří zastupitelé.

„Vyjadřujeme svůj nesouhlas s plánovanou likvidací hřiště na Slovanech. Společenská prospěšnost tohoto sportoviště je nesporná a jeho zánik by byl velkou ztrátou pro všechny obyvatele této části města," sdělil jeden ze signatářů petice, učitel pardubické Základní školy Studánka Pavel Pospíšil.