/FOTO/ Středisko správy a údržby dálnic Městec, ležící nedaleko Moravan na Pardubicku, bude mít ve své správě úsek budované dálnice D35 od mimoúrovňové křižovatky Sedlice u Hradce Králové až po konec úseku u Ostrova před Vysokým Mýtem. O celkem 32 kilometrů tu bude pečovat 41 pracovníků, z toho 28 dělnických a 13 technických profesí. Ve středisku vznikla i tréninková dráha pro zaměstnance.
V pátek 25.listopadu ŘSD na budoucím úseku dálnice D35 Časy-Ostrov uvedli do předčasného užívání nové Středisko správy a údržby dálnic Městec.
|
Video: ŘSD
Nové Středisko správy a údržby dálnic odpovídá velikostí i rozsahem základnímu typovému modelu ostatním střediskům. Novinkou je ale tréninková dráha pro školení pracovníků.
„Oproti jiným Střediskům správy a údržby silnic bude mít SSÚD Městec z důvodu neustálého zvyšování bezpečnosti pracovníků při pracích na dálnicích vybudovanou tréninkovou dráhu pro nácvik realizace dopravních opatření na dálnici,“ sdělila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Petra Drkulová.
Takzvaně na zelené louce tu vzniklo několik budov a objektů.
„V provozní budově sídlí vedení Střediska a bude zde sociální zázemí pro pracovníky. Integrovaná budova je složena z objektu skladu posypové soli, dílen, skladů a především z krytých garážových stání pro techniku,“ přiblížila Drkulová.
Jako samostatné objekty jsou pak v areálu přístřešky pro zabezpečovací vozíky, solankového hospodářství, čerpací stanice, mycí rampa s čistírnou odpadních vod nebo sklad dopravního značení.
Technickou zajímavostí ze stavby je fakt, že při výstavbě dílen a garáží bylo pro opláštění stěn použito sendvičových fasádních panelů s minerální vatou, které se vyznačují vynikajícími tepelněizolačními a protipožárními vlastnostmi, nízkou hmotností, vysokou pevností a tuhostí.
Od 22. prosince, kdy ŘSD zprovozní nový úsek dálnice D35 Časy-Ostrov, bude mít nové SSÚD ve Správě téměř 32 kilometrů dálnice.