Přišel, viděl, pobavil. A navíc společnosti SKP-CENTRUM „vydělal" více než 76 tisíc korun.

Populární bavič a moderátor Zdeněk Izer (na snímku) uváděl na pardubickém zámku již desátý ročník benefiční akce na podporu této obecně prospěšné společnosti. Navíc vedl dražbu třinácti uměleckých předmětů. Aby však výtěžek, který bude použit na zajištění provozu a rozvoje sociálních služeb, byl co nejvyšší, měl se Zdeněk Izer na pódiu co ohánět. Ale zhostil se toho s noblesou sobě vlastní.
Na úvod uvítal hosty a seznámil je s programem. Žádné vtípky, žádné srandičky. S kultivovaným projevem by v tu chvíli mohl klidně konkurovat Markovi Ebenovi nebo Janu Čenskému. Ortodoxní vyznavači Izerových legrácek však nemuseli čekat dlouho.
Stavidla svého humoru popustil hned vzápětí, kdy před kulturním programem vyzval návštěvníky k občerstvující přestávce ve vedlejším sále: „Teď si dáme malou přestávku, vedle si ´nakapejte do strojku´ a za deset minut se tady zase sejdeme…," nabádal Zdeněk Izer k osvěžení.

Při samotné dražbě šel pak bavič příkladem, když si první umělecké dílo vydražil sám.  Jako druhý šel na řadu obraz staré části Pardubic. „Tak a teď si vydražíme Pernštýnské náměstí. Tedy bohužel jen jeho obraz…," vtipkoval Izer.
Aby lidi snad ještě více naladil, zadíval se z blízka na vystavené dílo a sdělil: „Je tady dokonce vidět i Patapuf…"

Svůj vtip však známý bavič uplatnil i v momentě, kdy o nějaké to dílo nebyl valný zájem. Například o obraz nazvaný Romantik. „Vyvolávací cena je pět tisíc. Nikdo nemá zájem?! Chci vás jen upozornit, že to, co nekoupíte v prvním kole, půjde do kola druhého. A těch kol může být až třicet šest… Já mám času dost," řekl s kamennou tváří.

Mimo oficiálního představení dražených děl se však Izer někdy pustil i do svého vlastního. Například fotografie z New Yorku, na které byl k vidění jen stolek se židlemi, okomentoval po svém: „Nic proti, ale když už bych chtěl tuto fotku z New Yorku, představoval bych si, aby se alespoň v té lesklé ploše stolu odrážely mrakodrapy. Aby byla jistota, že je to New York. Já mám totiž obdobný problém – jednou jsem v New Yorku fotil koně, jak pije z kaluže. Stejně jako v tomto případě ale není vůbec jasné, jestli je to v New Yorku nebo v Kotěhůlkách…"

S přibývajícím časem se zrychlovala frekvence Izerových vtipů, a tak, ač to při tomto slavnostním večeru zřejmě nikdo nečekal, došlo i na ty jeho tradiční…
Zdeněk Izer je v první řadě bavič, a to jasně dokázal i na pardubickém zámku. Navíc  jeho přičiněním přibylo na konto společnosti SKP-CENTRUM více než 76 tisíc korun, které právě tento populární moderátor pomohl získat.