Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O první třídu pro nadané děti v Pardubicích je velký zájem

Pardubice - Datum příjímacího řízení zatím není stanoveno, další setkání s rodiči se koná 26. ledna

7.1.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Základní škola Staňkova v září otevře jednu první třídu pro nadané děti. Jak tento týden ukázala schůzka s rodiči, zájem o zápis do třídy s rozšířenou výukou angličtiny, matematiky a logiky, bude zřejmě velký. Přišlo se informovat asi šedesát matek a otců.

Šanci nastoupit do mimořádné první třídy dostane 20 až 22 šikovných dětí. Další informační schůzka pro rodiče se v pardubické Základní škole Staňkova (na snímku) uskuteční v úterý 26. ledna v 18 hodin. Konečný termín pro podání přihlášek a datum konání přijímacího pohovoru bude teprve stanoveno. Škola je zveřejní během několika dní.

Matematika Hejného metodou

„Přijímací řízení se bude skládat z inteligenčního testu pro děti, dále z klasického posouzení školní zralosti, které probíhá i u běžného zápisu do 1. třídy, a přizvána bude také školní psycholožka," vysvětlila ředitelka Základní školy Staňkova Gisela Kostelecká.

Koncept výuky v této třídě bude navazovat na běžný studijní program školy. Je však doplněn o dalších pět hodin týdně formou kroužků, které zajišťuje spolek Svět vzdělání. Jde hlavně o podporu angličtiny, té mají děti celkem tři hodiny týdně z toho jednu hodinu s rodilým mluvčím. Výuka jazyka bude směřovat ke složení certifikovaných zkoušek Cambridge English na konci 3. a 5. ročníku.

„K běžnému studijnímu programu přidáváme také jednu hodinu matematiky s logikou. Matematiku vyučujeme Hejného metodou, která významně přispívá k rozvoji logického a kritického myšlení," doplnila ředitelka Gisela Kostelecká.
Jednu hodinu týdně nadaní prvňáčci věnují osobnostnímu rozvoji, který zahrnuje etiku, chování v kolektivu a psychologický rozvoj dítěte.

Obzor školáků bude dále rozšiřován také formou projektů a exkurzí. Ve vyšších ročnících bude přidána ještě informatika.

Rodiče dětí budou hradit mzdu vyučujícího nebo lektora v přidaných hodinách, učebnice do angličtiny a další pomůcky. Náklady jsou spočítány na přibližně 1500 korun měsíčně.

Tento koncept výuky pro nadané děti vznikl v roce 2012 v základní škole v Prostějově, kde aktuálně realizují třetí ročník. Jeho duchovním otcem je Tomáš Blumenstein z Mensy České republiky, který se podílí i na otevření pardubické třídy.

Autor: Pavlína Roztočilová

7.1.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.
13

Příprava na teror: Pardubice testují krizové plány

Ilustrační foto

Florbal: Čtyři vteřiny od plné sklenice

Cestu do porodnice nestihli, ale vše dopadlo dobře

Pardubice - Výjimečnou situací v životě každé rodiny je jistě narození potomka. Ne vše se však dá vždy spolehlivě naplánovat a situace se pak zaručeně vyvýjí jinak než by si nastávající rodiče přáli.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu

Pardubice - Loutková pohádka plná kouzel Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Kulturní dům Dubina.

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Pardubice – Co se stane v případě mimořádné události s vašimi dětmi? Při potřebě evakuace za ně přebírá odpovědnost zřizovatel školského zařízení.

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Dolní Roveň/Rosice – Vojáci pardubického 14. pluku logistické podpory zavítali mezi žáky dvou základních škol (ZŠ) – v Dolní Rovni a Rosicích u Chrudimi. Kromě ukázky zbraní a techniky nabídli i přednášky či výuku výroby improvizovaného protichemického obleku, ale převedli i první pomoc. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení