V Pardubicích by měla vzniknout nová městská firma, která se bude starat o multifunkční arénu. Pardubickým zastupitelům to doporučila firma, která provoz Tipsport areny analyzovala. Vedení města plánuje, že pokud nová společnost vznikne, mohla by se start i o další sportoviště. Aréna nyní spadá pod Rozvojový fond Pardubice (RFP).

„Prodej nebo pronájem privátnímu vlastníkovi je nejhorší cesta, kterou by se město mohlo vydat. Nutně by to vedlo ke zvýšení cen, protože pokud by někdo halu koupil za 480 milionů korun, tak by si chtěl na tuto investici vydělat," řekl Valdemar Linek ze společnosti Nexia, která analýzu pro město zpracovala. Firma nedoporučila ani převod arény na město, správa přes obchodní společnost je prý výhodnější.

OD LEDNA 2017

„Nejlepší je provést rozštěpení RFP na dvě organizace, taková společnost bude mít právní kontinuitu a plně naváže na činnost fondu. Rozštěpení doporučujeme k 1. lednu 2017," podotkl Valdemar Linek s tím, že tato změna by stála 200 až 400 tisíc korun.
Politiky během prázdnin čeká série jednání. „K otázce provozu multifunkční arény se vrátíme na zářijovém zasedání zastupitelstva," vysvětlil primátor Pardubic Martin Charvát.

Někteří zastupitelé ale mají obavy, aby se kvůli novému modelu fungování nedostalo město do rozporu se zákonem o nedovolené podpoře.

„Bojím se, aby nebylo ohroženo konání aktivit, které nelze označit za veřejnou službu," poznamenal zastupitel Jan Mazuch.