Pardubice – Možnost pořídit si volební průkaz a jít k urnám jinam než v místě svého bydliště využilo jen v Pardubicích 1222 voličů.

Volit lze kdekoliv

Volební průkaz je doklad, díky kterému může jeho držitel volit kdekoliv. Ve svém volebním okrsku je tedy ze seznamu voličů vyškrtnut a s volebním průkazem v ruce může přijít k volbám kamkoliv – na druhý konec republiky, v zahraničí na české ambasády, ale i do volební místnosti, kam běžně chodí.

V době voleb magistrát zajistí i možnost vydání nového občanského průkazu. „Budeme držet pohotovost po celou dobu voleb. Kdyby se stalo, že někdo přijde do volební místnosti s neplatným občanským průkazem, může přijít k nám a my mu na počkání vydáme nový," uvedl vedoucí Odboru správních agend Magistrátu města Pardubic Petr Kramář.
Volby do sněmovny se konají dnes od 14 do 22 hodin, a také zítra od 8 do 14 hodin.

Takřka sto okrsků

„V Pardubicích je 92 volebních okrsků, ve kterých je celkem 71 684 oprávněných voličů. Volební místnosti budou na stejných místech, jako bývají vždy, jen s jednou výjimkou," sdělil Šimon Hradní z tiskového úseku magistrátu.
„Z důvodu rekonstrukce Základní školy Závodu míru budou lidé, kteří jsou zvyklí volit v této škole, muset dojít k volebním urnám do Základní umělecké školy v Havlíčkově ulici," řekl Šimon Hradní.