VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Občanští demokraté řeší vnitřní ostré spory

Pardubice - Zastupitel Pardubic a starosta dukelského obvodu Jaroslav Kňava čelí kritice. Kandidovat na předsedu místního sdružení nebudu, říká

17.12.2009 4
SDÍLEJ:

Jaroslav KňavaFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Do redakce Deníku včera dorazila korespondence mezi členy místního sdružení ODS v Pardubicích na Dukle. Otiskujeme ji v plném znění.

Poškozuje ODS „vnitřní nepřítel“?

Již delší dobu mě nenechává klidným situace v pardubické ODS, zvláště pak v našem místním sdružení na Dukle. Proto jsem zvažoval, že se budu osobně angažovat v politické práci, abych tak přispěl k alespoň čestnému výsledku v příštích komunálních volbách. Po pondělní schůzi místního sdružení jsem dospěl k jednoznačnému názoru, že je nevyhnutelné provést radikální změnu a ne pouze kosmetické úpravy. Proto jsem se rozhodl na příštím volebním sněmu kandidovat na předsedu místního sdružení ODS.

Vývoj pondělního sněmu výrazně usnadnil mé rozhodování. Ve zinscenovaném divadelním představení jsem postrádal sebereflexi, možná sebekritiku a dokonce snad i omluvu. Nic takové nebylo řečeno, vše jsou údajně výmysly a lži. A za celou touto akcí, která silně poškozuje ODS, stojí nám neznámý „vnitřní nepřítel“ a potom hlavně novináři.

Cítil jsem to jako dosti ubohé, a proto následuje moje rozhodnutí o kandidatuře na předsedu místního sdružení.
Vážení přátelé, moc by mně prospěla Vaše reakce (i negativní) na moje rozhodnutí.

František Šenk

„Je něco shnilého ve státě dánském“

Vážení, pokud jste opravdu přeslechli moji sebereflexi na posledním místním sněmu, tak je mi to velice líto a asi jsem se špatně vyjádřil. Znovu tedy pro mé radikální kritiky opakuji. Jasně jsem na sněmu deklaroval, že bylo chybou mé vystoupení na jednání Zastupitelstva města Pardubic, že má cesta do Madridu byla politickou chybou. Co se týče školy a firmy IP Stav, mám svědomí naprosto čisté! Jinak z prvních dvou uvedených důvodů jsem pro sebe vyvodil politickou odpovědnost a odstoupil jsem z Rady města Pardubic. Kéž by toto udělali všichni, kteří mají i horší máslo na hlavě.

To, že se skoro ve 100% případů v médiích nehovoří o nikom jiném než o mne, asi kolegům nepřipadá divné. To, že někdo z našich lidí „práskne“ novinářům termín a místo našeho sněmu, asi pánům také nepřipadá divné. To je jen doklad o našich vztazích. To, že čelím útokům „zevnitř“ hlavně v médiích, to je asi také v pořádku. Ano, něco je opravdu shnilého ve státě dánském a je třeba to řešit, ale asi celkově.
Pro mé kritiky jen upozorňuji na skutečnost, že jsem na sněmu jasně deklaroval, že v příštích volbách na předsedu kandidovat nebudu. Asi to také přeslechli. A ještě bych rád kolegyně a kolegy varoval před opětnou rozpínavostí bývalých komunistů, bohužel našich členů, kterým je takováto „práce“ vlastní.

Věřím, že se jistě najde ještě několik členů mezi námi, kteří na posty v radě našeho místního sdružení kandidovat budou. Já ovšem do rady nebudu nikdy volit bývalé komunisty a pokud se ještě bude o členství v našem místním sdružení někdo takový ucházet, nepodpořím ho.
K panu Šenkovi snad jediné. Politická práce a získávání politických postů je práce dlouhodobá, několikaletá, náročná a odpovědná. Znamená to jediné. Dám přednost těm, kteří celou dobu tady byli, kteří pracovali v místním sdružení roky, kteří mají „odpracováno“ i jako členové zastupitelstva a kteří mi hlavně pomáhali nejen v dobách radostných, ale právě teď, v dobách pro mne velice zlých.
Děkuji také všem našim členům, kteří mi dali jak na sněmu, tak i po jeho skončení plnou důvěru.

Jaroslav Kňava

P. S. Skoro se nemohu ubránit pocitům, že spíše než inscenace na sněmu, je inscenací toto!

17.12.2009 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:
Jan Matuch z ODS.

Starostu Poličky dostaly do sněmovny preferenční hlasy

Volby skončily, začíná sčítání hlasů. Snímky jsou z volební místnosti v Základní škole Bratranců Veverkových v Pardubicích.
AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO

ON-LINE: V Pardubickém kraji má ANO čtyři mandáty

Volební místnosti se zavřely. Začíná sčítání hlasů

Pardubický kraj - Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR skončily. Ve 14 hodin se uzavřely volební místnosti a nyní se budou sčítat odevzdané hlasy. Výsledky mají být známé ještě dnes večer. 

Pardubice v Třinci prohrály po gólu v nastavení

Pardubice – V posledních vteřinách přišli o bod. Fotbalisté Pardubic po více než měsíci prohráli, když v souboji čtvrtého týmu se třetím podlehli těsně domácímu Třinci. Východočeši své šance v utkání 12. kola FNL neproměnili, na konci utkání pak inkasovali po standardní situaci.

Kvůli tričku s mešitou bylo v Pardubicích u voleb opět rušno

Pardubický kraj – Volby v Pardubickém kraji byly poklidné. Až na xenofobní aktivisty je nikdo nenarušoval.

Odvolí všichni a zavřeme místnost dřív? To nepůjde

Pardubice - Volební komisaři navštěvovali s přenosnou urnou také domácnosti voličů, kteří si o to požádali. Jednalo se zejména o hůře pohyblivé seniory.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení