V květnu si inspektoři Královéhradeckého a Pardubického kraje posvítili na prodej alkoholických nápojů a tabákových výrobků mladistvým osobám. Inspekce uskutečnila 20 kontrol a v 11 případech byly prodány alkoholické nápoje, tabákové výrobky nebo elektronické cigarety osobám mladším 18 let.

„Zjištění, která ve výše uvedených 11 případech nasvědčují porušení zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, budou s kontrolovanými subjekty řešena ve správním řízení a zjištěný prodej cigaret bude postoupen k řešení obcím v přenesené působnosti,“ řekl k mimořádné kontrolní akci ředitel Inspektorátu pro Královéhradecký a Pardubický kraj František Švihlík

Pardubické vánoční trhy se budou v tomto roce konat každý den od 26. listopadu do 23. prosince. Minimální otevírací doba trhů bude ve všední dny od 11 do 18 hodin, o víkendu do večerních hodin.
Nezletilé volavky pokoušely stánkaře. Na adventních trzích alkohol sehnaly běžně

Kontrolovány byly provozovny v Hradci Králové, Hořicích, Trutnově, Svobodě nad Úpou, Broumově, Meziměstí, Heřmanově Městci, Luži, Ústí nad Orlicí, Poličce a v České Třebové. Česká obchodní inspekce v 17 případech reagovala na podnět od občanů. Oprávněnost těchto podání se potvrdila v 10 případech.

„Vzhledem k vysokému procentu zjištění, množství podaných stížností a závažnosti porušení budou kontroly s tímto zaměřením probíhat namátkově i nadále,“ dodal Švihlík.