„Na revitalizaci brownfieldu naproti pardubickému nádraží pracujeme intenzivně od května 2019, kdy začala demolice chátrajícího lihovaru. Díky územnímu rozhodnutí se můžeme posunout zase o kus dál. Naším záměrem je, aby místo pulsovalo životem a stalo se oblíbeným centrem pro obyvatele i turisty,“ sdělil zakladatel skupiny Redstone Richard Morávek.

Vše o galerii Pernerka najdete ZDE

Podle developera multifunkční centrum nabídne až 50 tisíc metrů čtverečních plochy, z toho největší část obsadí obchody a služby. V chystaném komplexu mají být například ordinace lékařů, wellness služby, jump aréna, dětská zóna, restaurace. Investor také slibuje, že součástí komplexu budou parkoviště s kapacitou 1100 míst.

Stavba začne na jaře a potrvá minimálně rok.
Nový pardubický terminál B se začne stavět na jaře. Bude stát 129 milionů

Čtyřhvězdičkový hotel

„Důležitým milníkem pro rozvoj návštěvnosti kraje a kongresové turistiky je i výstavba hotelu značky AC Hotels by Marriott, který nabídne 150 pokojů,“ doplnil mluvčí společnosti Petr Hlávka. Náklady na stavbu hotelu se mají pohybovat kolem 320 milionů korun.

Naproti hlavnímu nádraží v Pardubicích vyroste nová čtvrť. Galerie Pernerka už má územní rozhodnutí. Později přijdou na řadu i bytové domy.

„Pardubice jsou vnímány jako významný dopravní uzel a krajská metropole s velkým rozvojovým potenciálem. Mezinárodní hotel s kvalitním kongresovým zázemím dosud městu chybí a může významně přispět k jeho rozvoji,“ dodal developer.

Dojít má také k revitalizaci nedalekého parku a veřejných prostor. V další etapě chce společnost v území postavit několik bytových domů. Ty mají stát na místě autobusového nádraží. Náhradou za nádraží bude nový terminál B, který se staví vedle hlavního vlakového nádraží.

Galerie PernerkaGalerie PernerkaZdroj: https://www.galeriepardubice.cz/

Název vybírali Pardubáci

Obchodní centrum ponese název po inženýru Janu Pernerovi. Zajímavostí je, že název vybrali samotní Pardubáci v online anketě, na niž odpovědělo přes 600 respondentů. Poslali celkem 1111 jmen.

Spolu se zahájením stavby terminálu B se městu podařilo vyřešit otázku spojenou s provozem stávajícího autobusového nádraží ležícího na pozemcích společnosti Redstone House.
Autobusové nádraží bude fungovat do té doby, než se postaví terminál B

„Jsem rodilá Pardubačka, takže jsem hrdá, že se tímto způsobem můžu podílet na historii našeho města. Vymýšlela jsem název podle nějaké významné osobnosti. Vzhledem k tomu, že se centrum bude nacházet naproti nádraží, kde je socha Jana Pernera, tak Galerie Pernerka byla jasná volba,“ řekla před časem autorka vítězného návrhu Veronika Chlumská.