Současná místostarostka bude s největší pravděpodobností hozena přes palubu, aby mohla vzniknout nová vládnoucí koalice.

Hnutí ANO, které má teď v zastupitelstvu pět mandátů, zřejmě přizve ke spolupráci druhou nejsilnější stranu na pardubické „jedničce" – sociální demokracii s dvěma mandáty a nabídne ČSSD post místostarosty. Ten by měl nově zastávat právník Libor Malý.
Vypadá to, že tato koalice najde podporu i u stávajících radních Marie Hubálkové z Koalice pro Pardubice a Vladimíra Martince ze Sdružení pro Pardubice.

„Za prací starosty Menšíka stojím. Nemyslím si, že by obvod vedl špatně. Nepřijde mi, že by jeho pochybení, kvůli nimž je kritizován, byly důvodem k jeho odvolání," reagovala ředitelka Oblastní charity Pardubice Marie Hubálková, která by prý ruku pro novou koalici s ČSSD zvedla.

„HANDL? NE! REALITA"

„Žádné hlasování o odvolání starosty vyvolávat nebudu. A ani bych nebyl pro, kdyby to navrhl někdo jiný. Ne-jsem přesvědčen o tom, že by svou práci na obvodu vykonával špatně, přestože některá pochybení se asi stala," podotkl bývalý slavný hokejista Vladimír Martinec.

„Případná výměna místostarosty žádným politickým handlem z mého pohledu není. Je to důsledek jednání, která by měla sloužit ku prospěchu věci, aby obvod dál normálně fungoval. Chápu, že někdo to může brát tak, že hnutí ANO obětovalo Andreu Troníčkovou, ale je potřeba se s tím smířit jako s realitou," řekl Vladimír Martinec.

„Jaroslav Menšík dostal od hnutí ANO mandát aktuální situaci na prvním městském obvodu vyřešit a je čistě na něm, jak to udělá," sdělil primátor Martin Charvát.