Zkusit si výrobu ručního papíru, vytvořit si přání z barevného kartonu či srdíčko ze sena. To bylo možné na Dnu her s tvořivými dílnami Denního centra Svítání v Nemošicích.

„Návštěvníci nejen, že si prohlédli naše centrum, ale hlavně se sami zapojili do aktivit, které byly na Den her připraveny,“ uvedla vedoucí stacionáře Jitka Šidáková.

Pro klienty i pro návštěvníky to bylo příjemné zpestření. Ve stacionáři, který ambulantní formou podporuje samostatnost klientů, vládla příjemná atmosféra.
„Zájem ze strany veřejnosti byl veliký, jen dopoledne jsme přivítali na stovku návštěvníků,“ vypočítala Šidáková.

Denní centrum se specializuje na výrobu ručního papíru, z kterého se pak dále vytváří například blahopřání.

„Jsou opravdu šikovní. Technologii výroby papíru už mají perfektně zvládnutou a překvapilo nás, jaká nádherná přání pak z ručního papíru vzniknou,“ potvrdili jedni z návštěvníků.

Letos se Den her s tvořivými dílnami zaměřil především na šikovnost a trpělivost klientů i veřejnosti při výrobě předmětů z přírodních materiálů. V předešlých letech se nesl v indiánském duchu nebo se dobýval hrad.

„Další tradiční akcí stacionáře je vánoční jarmark, kde děti prezentují svoji tvorbu. Velmi jim to zvedne sebevědomí, když jim jejich výrobky někdo pochválí a pak si je koupí,“ vysvětlila Jitka Šidáková.

Pavla Svítková