LEDEN
Začala demolice torza haly ČSTV, které stálo v Tyršových sadech. Město to přitom nestálo ani korunu. Firma, která halu bourala, ještě sto tisíc zaplatila, vydělala totiž na prodeji vytěženého železa.

ÚNOR
Komedií roku 2013 se na Grand Festivalu smíchu stala inscenace Dejvického divadla Dabing Street. Ze šesti festivalových cen získalo divadlo hned čtyři. Jejich inscenaci za nejlepší vybrala odborná i studentská porota. Martin Myšička, jenž v Dabing Street ztvárnil roli Michala, si navíc odnesl i trofej za nejlepší mužský herecký výkon.

BŘEZEN
Začala dlouho očekávána oprava pardubické třídy Míru. Výběrové řízení na opravu třídy Míru vyhrála společnost Syner, která zvítězila s cenou kolem 120 milionů korun. To je výrazně méně, než kolik byly původní odhady. Oprava by měla být dokončena na konci února letošního roku.

DUBEN
V Pardubicích zavřeli ulici Jana Palacha, která slouží jako výpadovka na Chrudim. Opravy Palachovy ulice a třídy 17. listopadu trvaly až do listopadu.

KVĚTEN
Pardubičtí zastupitelé rozhodli, že vila podnikatele Miloše Holečka zůstane stát, ačkoliv byla postavena bez stavebního povolení a proti územnímu plánu.

ČERVEN
Na pardubickou ČEZ Arenu se obrátily zraky všech fanoušků inline hokeje. Konalo se tam totiž mistrovství světa. Dokud nevypadla česká reprezentace, tak si organizátoři zájem o vstupenky pochvalovali.

ČERVENEC
Začaly se opravovat Tyršovy sady. Letní kino v nich ale mohlo zůstat až do konce prázdnin, jelikož rekonstrukci nepřekáželo. Novou podobu by měl park dostat na konci června letošního roku.

SRPEN
Lidská lhostejnost zabíjela. Umírající senior uprostřed pardubické nádražní haly svůj boj o život prohrál jen kvůli lidské lhostejnosti. Lidé kolem něj chodili, vedle svačili. Nikoho nezajímal a když přišla pomoc, bylo už pozdě.

ZÁŘÍ
Na Univerzitě Pardubice bylo pořádně živo. Nejdřív se tam objevilo podezření na ebolu, poté zase někdo hrozil semtexem. Takže studenti a učitelé zažili pořádné manévry.

ŘÍJEN
Orphee des Blins vstoupila do historie, dvanáctiletá hnědka potřetí za sebou vyhrála Velkou pardubickou, nejslavnější český dostih. Žádné jiné klisně v dějinách se takový kousek ještě nepovedl.

LISTOPAD
Novým primátorem Pardubic se stal Martin Charvát z vítězného hnutí ANO 2011. To sestavilo koalici společně s ČSSD, TOP 09 a Koalicí pro Pardubice.

PROSINEC
Byla dokončena rekonstrukce parku Na Špici, která vyšla na necelých 36 milionů korun. Podařilo se ji dokončit v termínu, a tak již nyní mohou občané Pardubic využít lávku přes Chrudimku, opravené cesty nebo velké dětské hřiště.