Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obvod: Nechceme nákladní lety vyjma humanitárních

Pardubice - Pardubická veřejnost může do zítřka nahlédnout do posudku vlivu výstavby nového terminálu na životní prostředí.

25.9.2008
SDÍLEJ:

Odbavení zavazadel na letišti v PardubicíchFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Pardubická veřejnost může do zítřka nahlédnout do posudku vlivu výstavby odbavovacího terminálu s parkovacími a zpevněnými plochami na pardubickém letišti na životní prostředí (EIA). Stavbu terminálu chystá provozovatel civilního letiště – společnost East Bohemian Airport (EBA).
„Posudek je k nahlédnutí dnes a zítra mezi osmou a půl druhou odpoledne na odboru životního prostředí pardubického magistrátu ve Štrossově ulici,“ sdělila Nataša Hradní z oddělení vnějších vztahů magistrátu.

Do třiceti dnů od zveřejnění dokumentace na úřední desce může kdokoli zaslat své písemné vyjádření k posudku na ministerstvo životního prostředí.
„Na tomto posudku pracují členové dvou komisí rady městského obvodu VI, komise životního prostředí a komise pro rozvoj obvodu a dopravy. Ty nyní připravují podklady pro mimořádné zasedání zastupitelstva městského obvodu VI, které se uskuteční 6. října,“ řekla za městský obvod Pardubice VI jeho starostka Zuzana Zlesáková.

„Pardubické mezinárodní letiště se zajištěným čtyřiadvacetihodinovým provozem je jedním z pěti páteřních letišť v České republice. Zájem o jeho využití prudce roste zejména v posledních letech. V loňském roce využilo jeho služeb téměř 94 tisíc osob. V dalších letech se proto pardubické letiště bez nového odbavovacího terminálu a dalších úprav neobejde,“ uvedla Nataša Hradní z oddělení vnějších vztahů magistrátu.

Nový terminál s kapacitou umožňující odbavení 250 tisíc cestujících za rok má být podle záměru společnosti EBA vystavěn na pardubickém letišti do konce roku 2012.

„Obvod obecně s rozšířením letiště od samého počátku souhlasí, máme však pevně stanové podmínky, za nichž k tomu má dojít,“ informovala náš Deník Zuzana Zlesáková. „V první řadě požadujeme, aby byla doprava na letiště napojena na jihozápadní přeložku silnice I/2 a také aby kapacita nepřekročila 250 tisíc cestujících ročně. Rovněž si zde nepřejeme noční nákladní lety vyjma humanitárních,“ dodala starostka šestého městského obvodu.

(Tereza Harbychová)

25.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.
13

Příprava na teror: Pardubice testují krizové plány

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Pardubice – Co se stane v případě mimořádné události s vašimi dětmi? Při potřebě evakuace za ně přebírá odpovědnost zřizovatel školského zařízení.

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Dolní Roveň/Rosice – Vojáci pardubického 14. pluku logistické podpory zavítali mezi žáky dvou základních škol (ZŠ) – v Dolní Rovni a Rosicích u Chrudimi. Kromě ukázky zbraní a techniky nabídli i přednášky či výuku výroby improvizovaného protichemického obleku, ale převedli i první pomoc. 

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Jeden se schoval v popelnici, další byl drogový dealer

Pardubice - Zamotaný příběh s telefonní budkou na začátku skončil dopadením distributora narkotik.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení