Na starost si je vzali odborníci na slovo vzatí – dlouholetí čeští reprezentanti z nejúspěšnějšího kickboxerského klubu u nás. Tím je pardubický Macák`s Gym, v jehož nových prostorách na dubinském sídlišti se tato akce odehrála.

„Děti měly možnost vidět, jak vypadá trénink úspěšných reprezentantů našeho klubu. Potom si společně s našimi svěřenci zacvičily a naučily základy sebeobrany,“ řekl zakladatel klubu Dušan Macák. „Náš sport neděláme kvůli tomu, abychom se pak někde na někoho vytahovali nebo prali po hospodách. Nám jde hlavně o to, abychom tu zájemce naučili sebeobraně a zároveň kontrolovat své emoce,“ vysvětloval Dušan Macák.

„Když přijímáme nové členy, tak první rok jde v podstatě o bezkontaktní sport. Pokud je člověk trpělivý a dodržuje správné metody, tak je riziko úrazu minimální, dokonce menší než třeba při fotbale,“ pokračoval šéf známého kickboxerského klubu, který se na podobné akci pro pardubický dětský domov podílel už v loňském roce. „Požádala mě o to Miss aerobik 2007 Monika Horáková. A my jsme rádi souhlasili,“ dodal Dušan Macák.

„Loni tato akce u dětí vzbudila velký ohlas, proto jsme se ji rozhodli zopakovat,“ upřesnila Monika Horáková, jež je patronkou pardubického dětského domova.

„Bylo to moc fajn. Chtěl jsem se tu naučit základy sebeobrany. Určitě bych sem rád chodil i nadále,“ konstatoval sedmnáctiletý Lukáš, který byl z nápadu pardubické Miss aerobik z roku 2007 přímo nadšen.