Prázdniny se chýlí ke konci a protože počasí neláká k lenošení u vody, je na cestování a ochutnávání ten pravý čas. Proto také Destinační společnost východní Čechy připravila velkou letní soutěž Mlsání ve východních Čechách. Každý, kdo z některých mlsů ochutná, může vyhrát relaxační víkend pro dvě osoby.

 „Je to soutěž pro všechny velké i malé cestovatele, kteří při svých výletech rádi ochutnávají něco nového a dobrého. Ve východních Čechách máme nejen spoustu krásných míst, jež stojí za to poznat a navštívit, ale také řadu regionálních specialit, které stojí za to vyzkoušet,“ vysvětlila Alena Horáková, ředitelka Destinační společnosti východní Čechy.

Vyfoťte se s mlsem!

Soutěžit může úplně každý. Postup je jednoduchý, vyberte si některý z mlsů podle seznamu a vyfoťte se s ním, můžete samozřejmě vyfotit také svou rodinu či kamarády. Pošlete fotku na facebookové stránky www.facebook.com/vychodnicechy nebo na emailovou adresu dsvc@vychodnicechy.info.
 Nezapomeňte k fotce připojit jméno autora, název mlsu a místo, kde jste mls objevili a ochutnali.
Gastro turistika


A co jsou to vlastně ty mlsy? Jsou to všechny oceněné výrobky v soutěži Mls Pardubického kraje 2011, jejich seznam najdete stránkách www.facebook.com/vychodnicechy. Například můžete ochutnat Lukovský sváteční oplétaný koláč od Danušky Štefanové a mnoho dalšího.

Kromě toho, že ochutnáte opravdové lahůdky, můžete také vyhrát některou ze skvělých cen. Tři nejlepší získají relaxační víkendové pobyty pro dva v Lázních Bohdanči, v Golf & Spa Resort Kunětická Hora a v Hotelu Fontána v Přelouči. Zkrátka nepřijdou ani další soutěžící – získají dárkové koše.

Důraz na gurmány

„Náš kraj přímo vybízí k pěší turistice i cykloturistice. Díky takovým soutěžím, jako je soutěž Mlsání ve Východních Čechách, získává cestování další rozměr – opravdoví gurmáni se mohou zaměřit na gastro turistiku. Pardubický kraj má v tomto směru co nabídnout,“ prohlásil Miroslav Stejskal, radní Pardubického kraje zodpovědný za cestovní ruch a dodal, že soutěž bude ukončena až 15. září. ⋌(msu)