Čistky ve stranách radniční koalice po skandálu s předraženými pozemky nakoupenými Službami města Pardubic pokračují. Hnutí ANO ještě včera večer hlavního iniciátora podvodu Karla Hrona vyzvalo k rezignacím ze všech funkcí a vystoupení ze strany, totéž učinila dnes i ČSSD v případě svých členů Vítězslava Novohradského a Jiřího Jirouta. Oba byli členy nejvyššího vedení městské společnosti a hlasovali pro nákup pozemků.


"Pan Novohradský se dnes sám rozhodl rezignovat na funkce člena Rady města Pardubic a předsedy a představenstva Služeb města Pardubic. Nadále však zůstává členem zastupitelstva města Pardubice, nicméně byl na členské schůzi vyzván, aby se vzdal i tohoto postu. Odvolat zastupitele lze pouze v případě pravomocného rozhodnutí soudu či nepodmíněného nástupu do výkonu trestu. Je to tedy nyní otázka jeho rozhodnutí," uvedl jakub Rychtecký, předseda městského výboru ČSSD a náměstek primátora. Vítězslav Novohradský však vzápětí vzal své rozhodnutí o rezignaci na post člena Rady města Pardubice zpět. 


Sociální demokracie se bude obou členů chtít zbavit i z vlastních řad. "Co se týče jejich setrvání v řadách sociální demokracie, tak předsednictva okresního i městského výboru vyzvaly pana Novohradského k tomu, aby ukončil své členství v ČSSD. Obdobný postup očekávám u pana Jirouta. Pakliže se tak nestane, bude se jejich dalším setrváním zabývat nejbližší okresní konference strany," dodává Rychtecký.

Sociální demokracie v Pardubicích také musí jednat s radniční koalicí o uvolněném místě člena rady města po Vítězslavu Novorhadském.