Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Od začátku prý bojovali
 s odporem a závistí

Sezemice – Plán vybudování objektu pro dětskou skupinu v Dlouhé ulici v Sezemicích způsobil mezi obyvateli rozruch.

11.4.2016 4
SDÍLEJ:

Znak města SezemicFoto: www.sezemice.cz

Představitelů Rodinného centra Vaňásek se ale prý nikdo z ulice nezeptal, jakým způsobem chtějí službu pro děti a jejich rodiče provozovat.

„Od počátku jsme bojovali s odporem, nepřejícností a dovoluji si říct závisti. Nikdo se nepřišel zeptat, co je v plánu, jaký je cíl výstavby, jak máme zabezpečeno parkování a podobně. Bez vysvětlení projekt část obyvatel v Dlouhé ulici smetla ze stolu. Nechápu, jak někdo může podepsat petici proti něčemu, o čem nic neví," sdělila předsedkyně Rodinného centra Vaňásek Markéta Krajíčková.

Rodinné centrum Vaňásek vzniklo před dvěma lety. Hlavním cílem spolku je vytvářet veřejný prostor pro setkávání rodičů a jejich dětí, organizování vzdělávacích a zábavných programů a volnočasové aktivity pro veřejnost. Aktivity centra se neustále rozšiřují.
Jedním z dalších plánovaných pilířů byl projekt vybudování prostor pro dětskou skupinu. Jde o službu rodinného typu, která měla za cíl vyřešit situaci maminek, které mají doma dítě a již v raném věku ho potřebují pohlídat.

Petici podepsalo 18 obyvatel, kteří v ní uvádí, že případným schválením tohoto projektu by se rezidentům znesnadnila nejen dopravní situace v ulici, ale také bezpečnost osob a hlavně dětí.

„Jsem přesvědčen, že podobné aktivity se zvýšenou frekvencí návštěvníků je vhodné situovat mimo rezidenční bydlení s dostatečnou kapacitou pro dopravní obslužnost," uvedl Radek Vávra, jehož pozemek přímo sousedí s místem, na němž bylo v plánu zařízení pro děti.

„Projekt jsme zastavili, a jelikož jsme již měli zpracovanou projektovou dokumentaci, rozhodli se dům postavit pro osobní účely. Ale i tento fakt se místním lidem nelíbí. Kritizují nám druhou obytnou jednotku s jednou velkou místností," podotkla Markéta Krajíčková.

Proč obyvatelům Dlouhé ulice vadí obyčejný rodinný dům? Obávají se, že budou majitelé domu později žádat o změnu užívání na plánovaný objekt pro dětskou skupinu.

„Nikdy jsem si nemyslela, že budu veřejně řešit svůj rodinný dům a vysvětlovat někomu, že když chci postavit dům, tak se vším všudy. Není nad to mít navíc prostory, které lze využít multifunkčně. Ať rodinné oslavy, do budoucna byt pro staré nemohoucí rodiče či jednou byt pro dcery. Toto nejspíš kritiky nenapadlo," dodala předsedkyně Vaňásku.

Aby byla vyloučena jakákoliv podjatost, na kterou petičníci poukazovali, nebude projekt nakonec posuzovat sezemický stavební úřad.

„Požádali jsme Pardubický kraj, aby rozhodl, který stavební úřad se bude touto záležitostí zabývat," řekl starosta Sezemic Martin Staněk.

Autor: Lukáš Dubský

11.4.2016 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:
Ve vozidle majitelka převážela tři kozy.
5

Si děláš kozy... No vážně, tři kozy v autě

Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.
13

Příprava na teror: Pardubice testují krizové plány

Florbal: Čtyři vteřiny od plné sklenice

Pardubice – Co chybělo? To víme naprosto přesně. Čtyři vteřiny! Za tu dobu si ani nezavážete obě boty… Pardubičtí florbalisté ztratili v Brně vedení takřka se závěrečným klaksonem. No a by toho nebylo málo padli i v nájezdech. V tabulce Tipsport Superligy se tak po famózním začátku začínají propadávat. Teď jsou pátí.

Cestu do porodnice nestihli, ale vše dopadlo dobře

Pardubice - Výjimečnou situací v životě každé rodiny je jistě narození potomka. Ne vše se však dá vždy spolehlivě naplánovat a situace se pak zaručeně vyvýjí jinak než by si nastávající rodiče přáli.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu

Pardubice - Loutková pohádka plná kouzel Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Kulturní dům Dubina.

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Pardubice – Co se stane v případě mimořádné události s vašimi dětmi? Při potřebě evakuace za ně přebírá odpovědnost zřizovatel školského zařízení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení