Pardubice – Krajský úřad v pondělí po několika měsících rozhodl ve věci milionové pokuty pro společnost D+D Park, která stavěla v Pardubicích načerno logistické centrum Zelená louka.

Firmě již v srpnu loňského roku magistrát udělil pokutu ve výši 1 100 000 korun. Ta se však odvolala. Radnice pak postoupila spis na krajský úřad, a to 24. září loňského roku. Od té doby se nic nedělo.

I na tento případ se samozřejmě stahují klasické správní lhůty. Úřad měl rozhodnout bezodkladně. To v praxi znamená měsíc, pokud jde o složitější záležitost, má na vyřízení dva měsíce.

Až toto pondělí krajský úřad odeslal firmě odpověď. Co je však jejím obsahem, odmítla krajská mluvčí Magdalena Navrátilová prozradit.
„O výsledku řízení nemůžeme informovat, dokud si jej firma D+D Park nepřevezme,“ uvedla Navrátilová.

Mediální zástupkyně společnosti D+D Park Marta Kohoutková o odpovědi ještě v úterý odpoledne zatím nic nevěděla, firma ji pravděpodobně tedy zatím nepřevzala.

Naskýtá se však otázka, proč rozhodnutí o odvolání pokuty začali krajští úředníci řešit až pod tlakem médií.

„Měli jsme rozhodnout dříve, zvláště když jde o mediálně sledovanou kauzu. Nebylo to kvůli tomu, že bychom na toto odvolání zapomněli nebo nechtěli rozhodnout. Jsme kapacitně poddimenzováni,“ sdělil vedoucí odboru majetku a stavebního řádu krajského úřadu Michal Votřel.

Pavla Svítková, Monika Suchá