Výstavba více než dvou set nových bytů, která se chystá na prostranství nedaleko Ohrazenic, je trnem v oku snad všem místním obyvatelům. Téměř stovka se jich ve čtvrtek dopoledne sešla v areálu ohrazenické základní školy, aby si o celé situaci „popovídala“ nejen s investorem akce Pavlem Loudou.

Hned na úvod pře

Po prezentaci se slova ujala vedoucí oddělení územně–správního stavebního úřadu pardubického magistrátu Kateřina Skladanová, která se snažila celý záměr lidem objasnit. Byla však téměř umlčena nesouhlasným projevem veřejnosti.

„Svolali jste si nás v době dovolených a ještě dopoledne. Je to od vás záměr, aby nás tady bylo co nejméně a aby tak o tom vědělo co nejméně lidí,“ ozývaly se výkřiky davu. To svým způsobem potvrdila i další žena ze stavebního úřadu – Jana Bobková, která chtěla dokonce vyloučit přítomné novináře…

Lidem nejvíce vadí, že je s nimi o celé věci špatně komunikováno. Navíc se bojí, že výstavba nových domů s sebou ponese i navýšení dopravy nákladních aut. „Při této příležitosti se má nedaleko školy vybudovat nová silnice, která sem svede vozidla jezdící na stavbu. Bude to hrůza. Proč tuto silnici nenapojí někde mimo Ohrazenice?“ řekla jedna z účastnic jednání.

Další z žen se pak přímo „obula“ do Pavla Loudy, který byl jednání rovněž přítomen. „My tady poklidně žijeme léta a vy nám to teď tady chcete zničit!“ Trnem v oku místním je též chystaný zásah do areálu STK, který by prý kvůli stavbě musel přijít. Válka o nové sídliště nedaleko Ohrazenic tak vlastně teprve začíná…