Při největší východočeské výstavě kreativních technik si budou moc už dnes zájemci koupit produkty pro kreativní tvoření, mozaiky, vystřihovánky, papírové modely, kreslící a psací potřeby, modelovací hmoty, korálky, materiál na scrapbook, cardmaking,  patchwork – deky, přehozy, polštáře, papírovou krajku, quillingovou metodu (zdobení papírovými ozdobami), pletení z pedigu a proutěné zboží, barvení, batikování, konturování,  vitráže, paličkování, předení, ručně vyráběné šperky z polymerových hmot – Fimo, Premo, Kato, dráty a mnoho dalšího.

Na akci, kterou pořádají Česká abilympijská asociace (CAA) a duhovezvonky.cz, se přihlásila více než čtyřicítka vystavovatelů, jsou mezi nimi i chráněné dílny.
„Pro návštěvníky jsme připravili desítku workshopů kreativních technik. Dospělí a děti si budou moci vyzkoušet Tiffany vitráže s vánočním motivem, tvorbu fotoknih a vánočních přání – Scrapbooking, malování na hedvábí, ruční výrobu svíček, drátování, tisk na textil, výrobu šperků z korálků a polymerové hmoty Fimo, výrobu šperků z korálků, cukrářské zdobení nebo zdobení Pardubického perníku," prozradil Filip Novotný, tiskový mluvčí CAA.

„V současné době je velmi moderní Scrapbooking, který označuje novou metodu tvoření fotoknih a přáníček. Jde o zdobení a aranžování za pomoci různých technik. Vznikají tak osobitá díla vyrobená z ústřižků, které nejsou potřeba, promění ji v efektní fotoalbum nebo přání," uvedla lektorka této zajímavé metody Iveta Komárová.

U jednoho ze stánků si budou moci návštěvníci prohlédnout i malování tradičních skleněných vánočních ozdob z družstva DUV, které má sklárnu na Horním Bradle a je největším výrobcem ručně vyráběných a malovaných skleněných vánočních ozdob v České republice.

Výstava Kreativ Pardubice 2013 se uskuteční dnes  od 9 do 18 hodin v budově ČSOB Pojišťovny v Pardubicích. Vstup na akci je zdarma.