Celý český sportovní národ usedl dnes ráno k televizním obrazovkám. Na olympijských hrách ve Vancouveru totiž úderem šesté hodiny ranní středoevropského času vstoupili do bojů o medaile také čeští hokejisté.

Martino a Lukáši, nic ve zlém!

Přestože fantastické úspěchy rychlobruslařky Martiny Sáblíkové a běžkaře Lukáše Bauera pochopitelně pozdvihly náš patriotismus a zabrnkaly na naše češství, většina národa přeci jen žije hokejem. Právě kvůli němu jsou také v těchto dnech upravovány otvírací doby barů a restaurací.

„Otvírací dobu upravíme podle zápasu českých hokejistů. Každopádně již nyní je jasné, že ve čtvrtek otvíráme v šest ráno. Otevřeno budeme mít i v noci na sobotu, kdy je na programu druhý zápas českých hokejistů,“ řekla našemu Deníku obsluha z pardubické restaurace Severka na sídlišti Závodu míru.

„Na změnu otvírací doby pak budeme reagovat podle dalšího vývoje hokejového turnaje. Kvůli jiným sportům ale mimo provozní dobu otvírat nebudeme,“ potvrdil nám zástupce Severky to, že Pardubice jsou především hokejové město. Již nyní je možné si na dobu hokeje rezervovat v restauraci místa.

Restaurace Garáž na Dubině má ráno otevřeno dokonce již od pěti. „Otevíráme kvůli hokeji již v pět hodin ráno. Ke konzumaci však v tu dobu bude pouze pití,“ řekla Pardubickému deníku Petra Bartošová z Garáže. Podle ní bude po hokeji restaurace opět uzavřena a „najede“ zase až na běžný provoz.

Naopak snídaňové menu nabízí k ranním zápasům české hokejové reprezentace restaurace Pod Vinicí. Tím je pochopitelné, že i tento podnik otevře kvůli hokeji mimo svoji běžnou otvírací dobu.

Zájem o otvírací dobu v době pátečního televizního přenosu zjišťoval provozovatel i mezi štamgasty polabinské restaurace U Šedivce. „Zájem na čtvrteční ráno nebyl nijak velký, a tak jsme se dohodli s kolegou z nedaleké restaurace Pernštejn, že otevřeno na ranní hokej bude mít on,“ řekl Pardubickému deníku provozovatel Šedivce Petr Sova.

„Spící“ zatím zůstala další známá pardubická restaurace s televizemi a projekcí – Zelená žába. „Otevírat mimo pracovní dobu se zatím nechystáme. Alespoň ne po dobu základních skupin hokejového turnaje. Uvažovali bychom o tom až s případným postupem do bojů o medaile,“ konstatoval provozovatel „Žáby“.

Žádné velké prožívání hokeje ale neplánuje ani město. Na společné fandění, které Pardubáci znají z fotbalových mistrovství Evropy, popřípadě z finálového zápasu pardubických hokejistů, si tak lidé mohou nechat zajít chuť. Velkoplošné obrazovky ve městě nebudou! „Vůbec jsme toto téma neprobírali a nezabývali se jím. Město nemá momentálně ve své režii žádné velkoplošné obrazovky připravené,“ upřesnil našemu Deníku mluvčí pardubického magistrátu Michal Zitko.