Přípravnému týmu olympiády mohou Pardubice nabídnout dostihové závodiště. „Máme kolbiště pro drezuru a parkur, dráhu pro military. V plánu je výstavba kryté jezdecké haly. Také poloha dostihového závodiště v blízkosti letiště je vše, co k účasti kraje na pořádání olympiády může přispět,“ řekl Miroslav Petráň, předseda Dostihového spolku v Pardubicích.

Druhým objektem, který Pardubice nabízejí, je ČEZ Arena pro soutěže, jako jsou házená, moderní a sportovní gymnastika, stolní tenis, volejbal, vzpírání, zápas, judo či box. „Pokud by se podařila přestavba tenisového areálu, mohlo by dějiště tradiční Pardubické juniorky hostit i olympijský tenis,“ doplnila informace tisková mluvčí kraje Kateřina Nohavová.

„Pardubice mají také dostatek míst na vysokoškolských kolejích, ubytování ve městě nabízí mnoho hotelů a penzionů,“ sdělil náměstek hejtmana Ivo Toman.

„Světovému sportu můžeme nabídnout i jména olympioniků, jako Dominik Hašek nebo Martin Doktor (viz foto),“ konstatoval Ivo Toman.

Pardubice jsou křižovatkou všech druhů dopravy, včetně letecké. Poloha města ve středu naší země je strategická. Zástupci Prahy si v tuto chvíli myslí, že větší šanci na vítězství v kandidatuře má Praha až v roce 2020.