Podle zastupitele Iva Nováka kamiony zaparkované zejména v ulici V Telčicích ruší noční klid. „Nepříjemné je ranní startování nákladních automobilů, zahřívání motorů, noční příjezdy a s nimi související odstavování automobilů,“ vysvětlil Novák. Vadí mu zejména návěsy s chladicím zařízením, které se opakovaně vypínají a zapínají. Vyřešit to podle jeho návrhu mají dodatkové tabule na značkách města, které zakážou stání nejen kamionům, ale také autobusům nebo traktorům.

Vstupy do města ale již obsahují cedule, které zakazují vjezd nákladních automobilů nad 12 tun. Do Chvaletic tak mohou vjet jen řidiči, kteří tam bydlí. Ze strany obyvatel se na Facebooku zvedla ostrá kritika. Komentující se shodli, že kamiony v noci obyvatele neruší. „Já je mám před okny a zatím jsem nepostřehl, že by mne rušily,“ uvedl Roman Skřivánek. Objevily se názory, že se jedná pouze o prosazování osobního zájmu. „Vůbec tím nikoho nezastupuje a je to jen jeho osobní potřeba,“ uvedl jeden z obyvatel, který si nepřál uvést své jméno.

Podobně to vidí i starostka Zdeňka Marková. „Nevíme, za koho pan zastupitel mluvil. Není to věc, která by trápila veřejnost, vadí to jednotlivci,“ vysvětlila Marková s tím, že na zasedání dorazili i občané včetně řidičů. „Koukám, že vadíme, i když stojíme,“ zmínil jeden z nich.

JINOU MOŽNOST NEMAJÍ

Jinou možnost parkování řidiči zatím nemají. Do budoucna chce ale město vybudovat pro nákladní auta nové parkoviště. „Připravujeme změnu územního plánu, v němž navrhujeme na okraji Chvaletic lokalitu, kde by kamiony mohly parkovat,“ sdělila starostka s tím, že nyní tedy není možné stání ve městě zakázat.

Na tom, že kamiony noční klid neruší, se shodla i většina zastupitelů, návrh tedy zamítli. „Nemám pocit, že by kamiony rušily noční klid. Když nastartují, je to to samé, jako když někdo ve čtyři ráno nastartuje osobní auto,“ vyjádřil se zastupitel Aleš Volšický. Kamiony tak ve Chvaleticích zůstanou.