Soutěžící museli prokázat své dovednosti na počítači ve dvou částech, kde museli vypracovat dva projekty. V první se museli na čas co nejvíc přiblížit zadání, druhá byla kreativní. Výsledky hodnotila odborná porota i počítač.

„Kreativnější část projektu mě bavila o něco více. Líbí se mi, že při ní každý student může ukázat svoje dovednosti, to, v čem vyniká, co vše v daném programu umí. Letošní téma bylo skills gap. Připravovali jsme tento projekt pro reálného klienta, a proto zadaná úloha nepůsobila uměle,“ popsal pro Microsoft Ondřej Cach.

Ondřej se IT a programování věnuje už od svých 11 let, nyní studuje na pražské ČVUT obor Bezpečnost a informační technologie. Na mistrovství nebyl poprvé, už v roce 2019 tu získal stříbro v kategorii PowerPoint. Ondřej je druhý Čech, který si ze šampionátu přivezl zlato.

Celým názvem Microsoft Office Specialist (MOS) World Championship je globální soutěž pořádaná americkou společností Certiport, která testuje dovednosti v aplikacích Office.

close Zlatý pohár z mistrovství světa v programech Microsoft Office míří do České republiky. Jednadvacetiletý student z Pardubic se stal světovou jedničkou v Excelu info Zdroj: Microsoft zoom_in Zlatý pohár z mistrovství světa v programech Microsoft Office míří do České republiky. Jednadvacetiletý student z Pardubic se stal světovou jedničkou v Excelu