Ačkoliv podle běžně dostupných informací měla skončit uzavírka čerpací stanice v Opatovicích nad Labem v noci z neděle na pondělí, byla ještě včera cesta do středu Opatovic uzavřena. A to zmátlo i některé řidiče, kteří mysleli, že projedou kolem zrekonstruované stanice.

„Díval jsem se na internet na dopravní uzavírky a tato už na mapách nebyla. Myslel jsem, že projedu," kroutil hlavou řidič, který se u jednosměrné značky otáčel a na dálnici musel jet jinudy.

Podle starosty Opatovic nad Labem Pavla Kohouta už budou mít řidiči smůlu 
i po dokončení rekonstrukce. „Majitel benzinové stanice si nepřeje, aby po dokončení oprav jezdila přes jeho pozemek tranzitní doprava. Bude tak upraveno dopravní značení a vjet budou moci jen zákazníci," potvrdil Pavel Kohout.

PĚT PŘESTUPKŮ

Jiní řidiči si ale se zakazující značkou hlavu nelámali. Během pár minut jich spáchalo dopravní přestupek hned pět.

„Křižovatku nahrávají kamery, takže si řidiči musí uvědomit, že odpovědné orgány mohou situaci řešit. Tento týden také vyměníme dopravní značení za více reflexní, aby bylo jasné, že jde o jednosměrku," uvedl Pavel Kohout.
Cestu přes benzinovou stanici v Opatovicích nad Labem používají pro cestu 
z Hradce Králové nejen místní obyvatelé ale také řidiči z krajské metropole, kteří si z Moravského Předměstí zkracují cestu na dálnici. Alternativa po městském okruhu, který bývá ucpaný, je pro řidiče méně výhodná.

Obcí tak projedou tisíce vozů tranzitní dopravy.

Podle starosty Opatovic nad Labem začaly problémy při přípravě obchvatu kolem obce, který měl paradoxně Opatovicím pomoci.

„Obec nesouhlasila, aby se u čerpací stanice zrušila jednosměrka. Chtěli jsme jiné řešení než si do Opatovic pustit tisíce vozů. Nikdo nás ale neposlouchal," poznamenal Pavel Kohout.

OPRAVY SE PROTÁHLY

Opravy benzinové stanice se protáhly, kolaudace by měla být 28. června. „Majitel si musí ještě vyřešit dopravní značení, tak uvidíme, jestli se termín stihne," dodal starosta Opatovic. V květnu také zloděj ukradl dopravní značení, takže do úzkého prostoru proti sobě pustil tisíce vozů.