Jen se Pardubice vzpamatovaly z uzavírky Wonkova mostu, už se na ně valí další vlna uzavírek. Tu nejbližší je třeba očekávat na nadjezdu Paramo, bude ale naštěstí jen třídenní. Zato oprava Teplého ulice, která začne v pondělí, potrvá až do konce listopadu. Aby toho nebylo málo, drobné dopravní omezení čeká na řidiče i na Sukově třídě, kde je uzavřen jeden jízdní pruh.

„Na základě rozhodnutí odboru dopravy Krajského úřadu Pardubického kraje bude v termínu od 5. července do 7. července úplně uzavřena rampa na silnici I/2 u závodiště. Důvodem uzavírky je pokládka vrchní obrusné vrstvy. Z důvodu uzavírky jsou stanoveny objízdné trasy. Jižní trasa vede přes Chrudim – Heřmanův Městec – Rozhovice – Staré Čívice (obousměrně) a severní trasa vede přes Lázně Bohdaneč – Živanice – Přelouč (jednosměrně)," dočtou se řidiči na webových stránkách města Pardubice.
Nová zastávka
Provoz bude muset na několika linkách omezit také Dopravní podnik města Pardubic. Konkrétní změny naleznete v infobloku.
Jeden jízdní pruh na Sukově třídě v úseku u bývalé potravinářské školy a na náměstí Republiky až ke křižovatce s třídou Míru bude uzavřen až do 11. srpna.
Jízdní pruh je uzavřen z důvodu výstavby nové zastávky městské hromadné dopravy při parkovišti obchodního centra Grand, a to v souvislosti s budoucí rekonstrukcí třídy Míru.
„Toto omezení platí pro dopravu ze směru od Masarykova náměstí ve směru jízdy k divadlu. Současně bude z důvodu stavebních prací zcela uzavřeno parkoviště na náměstí Republiky u Obchodního centra Grand," lze se dočíst na webu krajského města.
Oprava Teplého ulice začne v pondělí a první etapa potrvá do 21. července. Rekonstrukce by měla být dokončena na konci listopadu.
„V první etapě se bude modernizovat ulice Teplého v úseku od křižovatky s ulicí Lexova po vjezd do areálu Dopravního podniku města Pardubic," vysvětlil náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za dopravu Jaromír Dušek.

Omezení MHD

• Spoje linek č. 8 a 88, které obsluhují Svítkov, budou vedeny po obousměrné objížďce ul. Teplého, J. Palacha a 17. listopadu na Masarykovo náměstí a dále po své trase. Na objízdné trase obsluhují všechny nácestné zastávky.
• Spoje linky č. 10 budou vedeny po obousměrné objížďce ze zastávky Dukla, u náměstí, ul. Teplého, 17. listopadu, Palackého a ve svém směru obslouží zastávku Hl. nádraží nebo Hl. nádraží, Albert HM a dále po své trase.
• Spoje linky č. 15 budou vedeny po obousměrné objížďce ze zastávky Závodiště, ul. Teplého, 17. listopadu a Palackého na Hl. nádraží a dále po své trase.
• Spoje linky č. 23 budou vedeny po obousměrné objížďce ze Závodiště na hlavní nádraží.