Jak se ukázalo, čtyřiatřicetiletého muže, který se po obchodě motal tak, až z police shodil pivo, policisté moc dobře znali z dřívějších setkání. Způsobenou škodu odmítal zaplatit a ještě se hrubě choval jak personálu prodejny, tak ke hlídce. 

Muž se nijak netajil tím, že hodlá v krádeži alkoholu pokračovat
Nezdržujte, musím pro rum, oznámil strážníkům zloděj. Putoval na záchytku

"Po prodavačce nakonec peníze hodil, ale doprovodil to rychlým pohybem pěsti. V té chvíli do transakce vstoupili strážníci a odvedli muže k dechové zkoušce. Potížista místo ústy vydechoval nosem a v takovém případě měřicí přístroj nepracuje. Strážníci proto zkusili změnu prostředí a muže převezli na záchytnou stanici. Změna zabrala a výsledek byl 2,61 promile," uvedl mluvčí strážníků Jiří Sejkora.

Při převozu navíc na strážníky zkoušel stínový box a když pohár trpělivosti nakonec přetekl, skončil dotyčný v poutech. Na záchytce se pokusil sehrát scénku, při níž simuloval záchvat křeče, s příchodem lékaře však zázračně ustoupil. Ale jen do chvíle, než zaslechl přijíždějící sanitku. 

Prý ho navedly hlasy Keltů...
Poradili mi to Kelti, bránil se mladík, který ořezával stromek v parku

"V té chvíli se pokusil o další etudu na téma epileptický záchvat. V té chvíli nad ním stálo už celé zdravotní konsilium a jednomyslně se shodlo na tom, že za tohle Thálie nebude a pacient místo do síně slávy poputuje do zamřížovaného pokoje. Toto sdělení pochopil jako žádost o přídavek a začal opět simulovat mdloby. Tento výstup mu zabral dalších dvacet minut. Když zjistil, že ani za tuhle pantomimu se potlesku nedočká, opět ožil. Místo reklamy na ticho všem začal hrozit zabitím a dělat v cele kliky. Honorář pochopitelně dostal od strážníků při propuštění," uzavřel mluvčí.