„Včely, které zválely pole a lámou stromy, se svého času vyskytovaly v SSSR. Tahle občanka určitě není včela, ale zválela květinový záhon na Dukle v Pardubicích,“ okomentovala poeticky víkendovou zkušenost pardubická městská policie.

Strážníci ženu ze záhonu vyzvedli a nechali ji zkontrolovat lékařem. Překvapivě dopadla dechová zkouška - hříšnice totiž nadýchala ženský rekord minimálně těchto prázdnin, 4,41‰ alkoholu v dechu.

Následoval převoz na záchytku. Ovšem krátce po propuštění ze záchytky ji tam strážnici vezli z hlavního nádraží zpět, opět silně opilou.

Muž se myl u veřejného pítka v Tyršových sadech.
Nahý muž šokoval v Tyršových sadech. Myl se u pítka, doma šetřil vodou

Neoficiální, přesto zdokumentovaný a platný český rekord v opilosti platí od podzimu roku 2018, kdy do krnovské nemocnice přivezli houbaře, který si v lese zlomil kotník a potřeboval operaci. Při předoperačním vyšetření se zjistilo, že má v krvi neuvěřitelných 8,83 promile alkoholu.

Nejznámějším českým ochmelkou ale byl Milan Čurda z Tuhaně na Semilsku. V květnu roku 2005 sjel s fekálním vozem do příkopu, narazil do sloupu elektrického vedení a poškodil živý plot. Policisté mu orientační dechovou zkouškou naměřili hodnotu 7,94 promile alkoholu v krvi. Případ tehdy vzbudil velké pozdvižení, ale i nedůvěru a dokonce se spekulovalo o spolehlivosti měřicího přístroje.