Parta čtyř šestnáctiletých školáků si v Tyršových sadech v pátek před půlnocí krátila čas popíjením alkoholu. Mix pivo, rum a whisky jim k jejich smůle přerušila až hlídka strážníků.

„K vlastní smůle se na otázky hlídky rozhodl odpovídat chlapec, který nebyl právě nejstřízlivější koťátko v tomto košíku. Se značnými obtížemi vyslovil tvrzení, že tady nikdo nepije. Pokud by snad jeho šlapání si na jazyk bylo možno svést na rozrušení či vadu řeči, charakteristický alkoholický odér z dechu už téměř potvrdil to, co vzápětí vyčíslil i kontrolní přístroj. Ten ukázal hodnotu 1,34 promile alkoholu v dechu a další tři kamarádi připustili, že tedy ke konzumaci alkoholu na místě přeci jen došlo. Mezi dívkami vedla statistiku s 1,45 promile slečna, kterou strážníci už pomalu důvěrně znají z dřívějších událostí. Další do party nadýchali 0,43 a 0,24 promile,“ popsal mluvčí strážníků Jiří Sejkora.

Mladiství popíjeli v Tyršových sadech
Noční párty patnáctiletých výtečníků přerušili strážníci

Před půlnocí si všechny mladistvé přijeii vyzvednout rodiče a případ poputuje do dalšího řešení orgánu sociálně právní ochrany dětí.