I přesto, že noční zákaz vycházení strážníci kontrolují namátkově, v tomto případě toho bylo více, co mladík porušil. Kromě vycházení po 21 hodině i porušení zákazu popíjení alkoholu na veřejném prostranství.

Mladý muž zkomoleně strážníkům pověděl, že žádná taková nařízení nezná a nezajímají ho, protože žije šťastně a spokojně bez televize i internetu. Popíjel prý s kamarády, a když ho všichni opustili, zůstal s lahví vína sám. Provedená dechová zkouška toto tvrzení jen potvrdila s výsledkem přes dvě a půl promile. Na základě toho rozhodli strážníci o převozu na záchytku a mladíka vyzvali, aby na místě setrval do příjezdu převozní sanitky. Tady ovíněný mladík vycítil svou příležitost a rozhodl se, že vyzkouší hbitost strážníků a dal se na útěk. Lépe řečeno, se o něj pokusil, ale alkohol mu to značně ztížil. Po pár metrech jej strážníci dostihli a nasadili pouta. Poté již následoval převoz na záchytku, kde byl mladík po vystřízlivění dořešen.

Strážníci také včera dopoledne vyprošťovali z okapového svodu ježka. Ukázali se jako zdatní zachránci, které nezastaví ani částečné rozebrání zámkové dlažby chodníku. Po mnoha marných pokusech se nakonec záchranná akce povedla a zraněný ježek odcestoval do Pasíček, kde se bude léčit.