Jedna z rozlehlých hal již stojí, aniž k tomu získala potřebná povolení. Firma D+D se nyní pokouší o získání dodatečného stavebního povolení a takřka nikdo nepochybuje, že se tak stane. Podle kritiků postupu investora jde ale o nebezpečný precedens a návod, jak obcházet zákony. Černou stavbu si bere za téma i opozice z řad sociálních demokratů a zřejmě nebude chybět v rámci předvolebního boje do parlamentu.

„Velmi kulantně řečeno, jsem postupem radnice zklamán,“ uvedl včera poslanec za ČSSD a bývalý zastupitel města Miroslav Váňa. „Když si obyčejný člověk postaví například kůlničku na dříví, tak se s ním stavební úřad velmi rychle vypořádá. Tady jsme bombardování seriálem, jak si podnikatel buduje nemalé drahé dílo.“

Podle mluvčího krajské ČSSD Miloslava Kučery je případ s černou stavbou o to smutnější, že se jedná o projekt, který v konečném důsledku přinese městu a regionu užitek. „O to více by se to od začátku mělo vést v souladu se zákonem,“ zdůraznil.

Firma D+D staví na bývalém popílkovišti v Semtíně logistické centrum. Stavba za stovky milionů korun má po dokončení čítat na pět rozlehlých hal, kde se bude kombinovat železniční a silniční doprava zboží. Firma slibuje vytvoření více než sedmi set pracovních míst.